ANASAYFA Mamak Mamak Belediyesi Ekolojik Köy’de aracılık eğitimi veriliyor!

Mamak Belediyesi Ekolojik Köy’de aracılık eğitimi veriliyor!

Mamak Belediyesi birbirinden farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Ekolojik Köy’de çeşitli eğitimler programları düzenleyen Mamak Belediyesi, yeni eğitim programı düzenledi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Mamak Belediyesi Ekolojik Köy’de aracılık eğitimi veriliyor!

Ankara’daki ilçe belediyelerinin prestij projeleri vatandaşların gündeminde yer alıyor. Mamak Belediyesi de ilçedeki yatırımlarını sürdürürken bu kez Ekolojik Köy hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mamak Belediyesi, kış sezonunun gelmesi ve arıcılık sezonunun yavaşlamasının ardından Ekolojik Köy’de arıcılık eğitimine başladığını bildirdi. 

Mamak Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı ve kadın istihdamını destekleyen projeleri hız kesmeden devam ediyor. Mamak Belediyesi başlatmış olduğu arıcılık seferberliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kış sezonunun gelmesi ile birlikte arıcılık eğitimleri başladı. Ekolojik Köy’de arıcılık eğitimlerine katılan kursiyerler teorik ve uygulamalı derslerle arıcılık konusunda bilgileniyor.

EKOLOJİK KÖY’DE ARICILIK EĞİTİMİ

Mamaklı hanımlar Ekolojik Köy’de arıcı kıyafetlerini ve maskelerini giyerek kovan başında dersler alıyor. Arıların beslenmesi, iyi bal üretimi hakkında işin ustasından eğitim alan kadınlar, Mamak Belediyesi’ne ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye kırsal kalkınma ve kadınlara yönelik verilen desteklerden dolayı teşekkür etti. Hanımlar arıcılık eğitimleri sonunda arıcılık sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Mamak Belediyesi eğitim verdiği hanımlara her yıl arı ve kovan desteğinde de bulunuyor.  Ayrıca Ekolojik Köy'e ilçe okullarından geziler düzenleniyor. Öğrenciler kırsal kalkınma konusunda bilgilenirken, arıcılık eğitimlerine da katılarak konu ile alakalı bilgi sahibi oluyor. Mamak Belediyesi’nin söz konusu hizmeti nedeniyle kadınlardan da teşekkür gelirken eğitimler için Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye teşekkürlerini iletti. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Pursaklar Belediyesi’nden ilçedeki kursiyerlere Osmanlı Lezzetleri eğitimleri veriyor

Pursaklar Belediyesi’nden ilçedeki kursiyerlere Osmanlı Lezzetleri eğitimleri veriyor