ANASAYFA Mamak Mamak Belediyesi İletişimci Yazar Said Ercan'ı ağırladı!

Mamak Belediyesi İletişimci Yazar Said Ercan'ı ağırladı!

Hamas ile İsrail arasındaki gerilimin yükselmesi ve İsrail'in Gazze'deki yönelik saldırıları dünya basınında yankı bulmaya devam ediyor. Mamak Belediyesi yaşanana soykırımı anlatması için İletişimci Yazar Said Ercan'ı ağırladı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Mamak Belediyesi İletişimci Yazar Said Ercan'ı ağırladı!

Hamas ile İsrail arasındaki gerilimin son bulması için çabalar sürüyor. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken Gazzeli sivillerin hedef alınması da dünya ülkelerinin tepkisini çekmeye devam ediyor.

Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek üzere Mamak Belediyesi, İletişimci Yazar Said Ercan'ı konuk etti. Ercan, İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımı ve yaşanan insanlık dramını Mamaklılara anlattı. Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlenen “Mamak'ın Gençleri Kudüs’e Ses Veriyor” etkinliğine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin yanı sıra ilçe protokolü, yazarlar, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda Mamaklı katıldı.

MAMAKLILAR KUDÜS’E SES VERDİ

İletişimci Yazar Said Ercan, Gazze’de yaşanan soykırımı, dünyanın gözleri önünde savaş suçu işleyen İsrail’in insanlık ayıbını anlattı. Mamaklılar Kudüs’e ses verirken Said Ercan, İsrail vahşetine ve Gazzelilerin onurlu duruşuna dikkat çekti.

foto-5.jpeg

Ercan konuşmasında “O çocuklar yedi yabancımız olsaydı, bizle aynı inançtan olmasaydı biz yine aynı tepkiyi gösterirdik. Çünkü biz tarih boyunca tepkimizi gösterdik. Çünkü insan kardeşlerimizin başına bir şey geldiğinde yerimizde duramayız biz” ifadelerine yer verdi.

“GÜNEŞ YENİDEN DOĞDUĞUNDA ORADA OLACAĞIZ İNŞALLAH”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de yaşanan insanlık suçuna değinerek şu açıklamayı yaptı; “Gazze için içimiz yanıyor. 45 gün oldu, çocuklar siviller her gün katlediliyor. Siyonist İsrail’i bir kez daha kınıyoruz.

foto-7.jpeg

Biz Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, onların özgürlük mücadelesine destek verdiğimizi her fırsatta ifade ediyoruz. Herkes elinden geleni yapıyor, biz de elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz.''

GAZZE KARDEŞ BELEDİYE OLDU, YERLİ KART TROY'A GEÇİLDİ

''Gazze’yi “kardeş belediye” ilan ettik.'' diyen Mamak Belediye Başkanı Köse, ''Oranın yeniden inşası için niyetimizi ortaya koyduk. Meclisimizde tüm partilerimizle birlikte oy birliği ile aldık bu kararı. İnşallah orada Güneş yeniden doğduğunda oraya gidip onların yanında olacağız inşallah.

foto-4.jpeg

İsrail menşeili ürünlerin belediye tesislerimizde satılmaması konusunda da ilk günlerde kararımızı almıştık zaten. Yerli ve milli kartımıza, TROY karta da geçişimizi yapıyoruz” ifadeleri ile sözlerine son verdi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Sincan Belediyesi'nin girişimleri ile Polatlar Mahallesi'ne konak kazandırıldı

Sincan Belediyesi'nin girişimleri ile Polatlar Mahallesi'ne konak kazandırıldı