Mamak Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır

Mamak Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladığını duyurdu. Başkentin en büyük kurban satış alanlarından biri olan ilçe hazırlıklarında son aşamaya geldi.

Mamak Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır
Furkan Erkan Furkan Erkan

Kurban Bayramı öncesi başkentin birçok belediyesi bayram önceki hazırlıklarını tamamlıyor. Ankara'nın en büyük kurban satış alanlarından olan Mamak Belediyesi’nin Ortaköy'de bulunan kurban pazar yerinde bayram hazırlıkları son aşamaya geldi. 170 dönüm alan üzerinde Ortaköy’de kurulan kurban satış ve kesim alanı, hem alıcının hem de satıcının her açıdan ihtiyacına cevap verecek şekilde düzenlendi.

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin de kurban pazarında incelemelerde bulunarak, kurban pazar yerinde satıcılar ve kurbanlık bakmaya gelen vatandaşlara selam verdi, hayırlı işler temennisinde bulundu. Başkan Şahin, önümüzdeki senelerde kurban pazar yerinin daha modern hale geleceğini ve her detayın düşünüldüğü yeni bir kurban pazar yeri projesini hayata geçireceklerini belirterek, veterinerlikten insanların ibadet edecekleri alanlara kadar kurban kesim ve satış alanlarının ve daha iyi şartlarda hizmet vereceği bir tesisi hayata geçireceklerine vurguda bulundu. Başkan Şahin, vatandaşların rahat bir bayram geçirmeleri için gereken gayreti gösterdiklerini söyledi.

Mamak Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır

Mamak Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hem satıcıların hem de vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalarına eksiksiz şekilde devam ediyor. Kurban Satış ve Kesim Alanı'nda bakım, onarım ve yenileme çalışması gerçekleştiren Mamak Belediyesi, tesisin tam kapasite çalışması ve vatandaşlara hizmet verebilmesi için çalışmalarını tamamladı.

HİZMETLER BAYRAMDA DA SÜRDÜRÜLECEK

Kurban satış alanında, 100’e yakın büyükbaş hayvan çadırı ve 50’ye yakın küçükbaş hayvan çadırı bulunuyor. Yol düzenlemeleri, çadır kurulumu, elektrik ve su tesisatı gibi tüm altyapı çalışmalarının tamamlandığı alanda, çevre düzenleme çalışmalarından, ilaçlama hizmetine, kantin, wc, otopark, sıcak su, veterinerlik, temizlik, zabıta ve sağlık hizmetlerine kadar pazar yeri tüm tedbirler alındı. Kurban satıcıları ve alıcılarının el hijyenine dikkat etmesi için, çadır önlerine su hattı çekilerek, musluklar bağlandı. Tesisin genel temizliği ve peyzaj düzenlemesi devam ederken, ilaçlama çalışmalarıyla hijyen de sağlanıyor.

Ekipler, Kurban Bayramı boyunca kurban kesim alanlarındaki sterilizasyon ve kesimden sonra geride kalan atıkların bertaraf edilmesi gibi hizmetlerini sürdüreceğini açıkladı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER