ANASAYFA Mamak Mamak Belediyesi'nden Öğretmenler Günü yemeği!

Mamak Belediyesi'nden Öğretmenler Günü yemeği!

Mamak Belediyesi özel günleri es geçmiyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde de özel bir davet düzenleyen Mamak Belediyesi, öğretmenlere unutulmaz bir gün yaşattı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Mamak Belediyesi'nden Öğretmenler Günü yemeği!

Mamak Belediyesi ilçede pek çok etkinliğe imza atmaya devam ediyor. İlçede önemli etkinliklere imza atan Mamak Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de unutmadı. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Mamak Belediyesi Lavanta Kültür Merkezi’nde Öğretmenler Günü yemeği düzenlendi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediyesi Lavanta Kültür Merkezi’nde öğretmenlerle buluştu.

Mamak ilçesinde düzenlenen programa Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Özbek, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci ile birlikte emekli ve çalışan öğretmenler katıldı.

MAMAK'TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ YEMEĞİ

Programda Mamak Belediyesi öğretmenler arası spor turnuvalarına katılan ve dereceye giren öğretmenler ödüllendirildi. Masa tenisi, dart ve basketbol alanında dereceye giren öğretmenlere ödüllerini Mamak Kaymakamı Ali Sırmalı, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Elif Özbek takdim etti.

foto-6-3.jpeg

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse öğretmenler günü dolayısıyla verilen yemekte kısa bir konuşma yaptı. Başkan Köse, “Bir toplumun geleceğini yapılandıran öğrencilerine bilgiyle birlikte ahlakı, hikmeti, güzel davranışı, saygıyı ve sevgiyi yetiştiren öğretmenlerimizdir. Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan evlatlarımızın her türlü bilgi ve beceriyle donatan önemli vizyonun liderleridir öğretmenlerimiz. Hz. Ali Efendimizin “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünü hepimiz biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.'' dedi.

foto-5-4.jpeg

''DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZ, HEPİNİZİN GÖREVİNİ YAPARKEN PEK ÇOK FEDAKARLIK GÖSTERDİĞİNİ BİLİYORUZ''

Konuşmasına devam eden Mamak Belediye Başkanı Köse, ''Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da kısa ve öz ifadelerle “Oku, düşün, uygula ve neticelendir” tavsiyesinde bulunmuştu. Değerli öğretmenlerimiz, hepinizin görevini yaparken pek çok fedakarlık gösterdiğini biliyoruz.

foto-13-2.jpeg

Dünyada pek az meslek böylesine fedakarlık ve çaba gerektirir. Anne ve babalarımızla birlikte bize her anlamda katkı sağlayan öğretmenlerimize olan borcumuzu hem bir birey olarak hem de bir toplum olarak ne yapsak ödeyemeyiz. Bütün öğretmenlerimiz karşısında saygıyla eğiliyoruz. Allah hepsinden razı olsun diyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

foto-11-1.jpeg

Lavanta Kültür Merkezi’ndeki Öğretmenler Günü programı Türk Halk Müziği konseri ile son buldu. Öğretmenler düzenlenen etkinlik için Mamak Belediyesi'ne teşekkürlerini iletti.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaralı sanatseverlere müjde! Zerrin Tekindor Ankara'da seyircisi ile buluşacak

Ankaralı sanatseverlere müjde! Zerrin Tekindor Ankara'da seyircisi ile buluşacak