Mamaklı kursiyerlerin çocukları mezuniyet heyecanı yaşadı

Mamak Belediyesi bünyesinde bir bilim ve sanat merkezinin kursiyer annelerinin çocukları mezuniyet heyecanı yaşadı.

Mamaklı kursiyerlerin çocukları mezuniyet heyecanı yaşadı

Sosyal ve kültürel faaliyetlere önem veren Mamak Belediyesi bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. Belediye başkanı Veli Gündüz Şahin’in öncülüğünde belediye ilçede eğitim ve istihdama yönelik faaliyetler yürütüyor. Mamak Belediyesi Akdere Bilim ve Sanat Merkezi’nde kursa gelen annelerin aile merkezi anasınıflarında eğitim gören çocukları mezun oldu. Mezuniyet töreninde Türk Bayrağı’nı açarak mezuniyet yemini eden minikler, hep birlikte kep fırlattı.

Mamak Belediyesi Akdere Bilim ve Sanat Merkezi’nin kursiyer annelerinin anasınıfında eğitim gören çocukları, düzenlenen törenle mezun olurken ilk kez de mezuniyet heyecanı yaşamış oldular. Çocuklar ve ailelerinin katıldığı mezuniyette minikler doyasıya eğlendi.

Mamaklı kursiyerlerin çocukları mezuniyet heyecanı yaşadı

ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN İZİNDE

Akdere Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programla minikler ilk mezuniyet heyecanı yaşadı. Birbirinden renkli gösteriler sunan minikler, anneleri ile birlikte ritim gösterisi de yaptı. Minikler, programın sonunda bir eline Türk Bayrağı aldı, diğer elini de kalbine koyarak “Atatürk’ün İzinde Cumhuriyet’in Bekçileri Olacağız” diye yemin etti. Çocuklar mezuniyet belgeleri ile birlikte hediyelerini de aldı. Minik öğrenciler salonu dolduran kalabalık tarafından dakikalarca alkışlandı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER