Mamak’taki genç yazılımcılar AnkaDev-Fest'te buluştu

Mamak Belediyesi ev sahipliğinde, Mamak İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından AnkaDev-Fest gerçekleştirildi. Mamak’taki genç yazılımcılar bu festivalde buluştu.

Mamak’taki genç yazılımcılar AnkaDev-Fest'te buluştu

Sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlere önem veren Mamak Belediyesi, bu konudaki çalışmalarına devam ediyor. Belediye, çağın gereksinimi haline gelen yazılım ve kodlama eğitimlerini, gençlerle buluşturdu. Genç Dostu Belediyecilik çalışmalarıyla gençlerin büyük ilgisini gören Mamak Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü, bilim ve teknolojinin konuşulduğu “AnkaDev-Fest” Yazılım Geliştiricilerinin Festivali ile yüzlerce yazılımcıyı buluşturdu.

TEST OTOMASYONDAN KODLAMA TEKNİKLERİNE HER ŞEY VAR

Yenilikçi fikirler, ilham verici konuşmalar ve sektörün öncü isimleriyle dolu bir gün vaat eden teknoloji dünyasının buluşması “AnkaDev-Fest”, her seviyeden yazılım geliştirici, tasarımcı ve teknoloji meraklısını buluşturdu. Mamak Belediyesinin ev sahipliğinde, Mamak İnovasyon ve Teknoloji Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen festivale yazılımcılar ve yazılım meraklılarının ilgisi büyüktü. Yazılım ve teknoloji dünyasının en yeni trendlerini keşfetmek, sektörün uzmanlarıyla etkileşime geçmek ve onlardan ilham almak isteyen yüzlerce teknoloji tutkunu festival kapsamında, Robot Framework ile Test Otomasyon, Flutter ile Mobil Uygulama, Kodlama Teknikleri, Yenilikçi Teknolojiler gibi başlıklarda Teknokent firmalarının yetkililerinin sunumlarını dinledi.

Festivalde, Çağlayan Yanıkoğlu, Burak Avcı, Mehmetcan Yılmaz, Dilber Ateş, Batuhan Yalçın gibi sektörün önde gelen isimleri gençlerle deneyimlerini paylaştı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER