Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi Mamak’ta açıldı

Mamak Belediyesi, çevrim içi keşif imkanı sağlayan Mamak Bilim Merkezi’nin ilk açılışında kapılarını öğrencilere açtı.

TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi Mamak'ta

Sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetleriyle öne çıkan Mamak Belediyesi ilçede yeni bir bilim merkezi kurdu. Mamak Bilim Merkezi adını taşıyan merkez, çevrim içi keşif için öğrencilere kapılarını açtı. Şehit Cihan Yıldız İlkokulu öğrencileri Mamak Bilim Merkezini gezdi. Mamak Bilim Merkezinde bulunan 6 keşif atölyesini gezen öğrenciler, hem eğlendi hem de öğrendiler.

Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi Mamak’ta açıldı

TÜBİTAK DESTEKLİ İLK BİLİM MERKEZİ

Mamak’ın gelişimi için alt yapı hizmetleri kadar o ilçede yaşayan insanların kültür, sosyal, sportif ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler de hayata geçiren Mamak Belediyesi, özellikle de çocuk ve gençlere yönelik etkinliklerle çocuk ve gençlerin eğitim ve gelişimlerine katkı sunuyor. Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi unvanına sahip Mamak Bilim Merkezi bu kapsamda kapılarını bilim meraklısı öğrencilere açtı. Matematik, doğa bilimleri, astronomi, astrofizik, uzay, teknoloji, tasarım ve okul öncesi çocuklar için keşif atölyelerinin yer aldığı merkeze çocukların ilgisi büyüktü. Öğrenciler bilim merkezinde deney yaparak, bilimin eğlenceli yönünü keşfetti.

Bilim ve eğlence dolu bir gün geçiren çocuklar, bilim merkezinde yaptıkları gezinin kendilerinde çok güzel anılar bıraktıklarını, çok eğlenip çok şey öğrendiklerini söyledi.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER