ANASAYFA Politika Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı araç kiralama iddialarına ilişkin açıklamada bulundu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı araç kiralama iddialarına ilişkin açıklamada bulundu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın yayın organlarındaki "araç kiralama" ile ilgili iddialar üzerine yazılı bir basın açıklamasında bulundu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı araç kiralama iddialarına ilişkin açıklamada bulundu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bazı basın yayın organlarındaki "araç kiralama" ile ilgili iddialar üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Basında yer alan söz konusu iddialara ilişkin bakanlıktan yazılı açıklama geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yapılan açıklamada, "bazı basın yayın organlarında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait araç kiralama işlemine ilişkin kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçlayan çeşitli iddialara yer verildiği" belirtildi.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINDAN ARAÇ KİRALAMA İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, basında yer alan araç kiralama iddialarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada "bakanlığın hizmetindeki kiralık araçlara yönelik sözleşmenin süresinin dolması nedeniyle yeni sözleşme imzalandığını, kullanım süresi dolan araçların daha düşük donanımlı olanlarıyla değiştirildiğini" bildirdi. "Bakanlığımızın hizmetindeki kiralık araçlara yönelik daha önceki yıllarda yapılan sözleşmenin süresinin dolması nedeniyle yeni bir sözleşme imzalanmasına gerek duyulmuştur" bilgisi verilen açıklamada, tamamen şeffaf ve usulüne uygun gerçekleştirilen ihale sürecinin ardından, kullanım süresi dolan araçların yerel üretimi önceleyen ve mevcut araçların daha düşük donanımlı olanlarıyla değiştirildiği bildirildi.

Ek yeni bir unsur taşımayan ve geçmiş sürecin devamı niteliğindeki sözleşmede, kamu kaynaklarının dikkatli kullanımı konusunda azami hassasiyet gösterildiği belirtilen açıklamada, "Bakanlık olarak tasarruf konusundaki hassasiyetimizi gerçekleştirdiğimiz şeffaf ve usulüne uygun uygulamalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Oluşturulmak istenen algının tamamen gerçek dışı olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadesine yer verildi.

Söz konusu açıklama bakanlığın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayımlandı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünde Ankara'da tören düzenlendi

Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünde Ankara'da tören düzenlendi