ANASAYFA Politika CHP Başkanı Özel duyurdu! 1 Nisan'da tüm belediye başkanları mal varlığını duyuracak

CHP Başkanı Özel duyurdu! 1 Nisan'da tüm belediye başkanları mal varlığını duyuracak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel bugün canlı yayında yaptığı açıklamalarda ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın yanı sıra seçilen tüm belediye başkanların mal varlığını açıklayacağı duyurdu.
yazar
Sinem GÜVEN
CHP Başkanı Özel duyurdu! 1 Nisan'da tüm belediye başkanları mal varlığını duyuracak

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel tarafında HalkTV'de İsmail Küçükkaya'nın canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Özel,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan mal varlığı açıklamasının diğer tüm belediye başkanları için de açıklanacağı ifade edildi. Hem gündem hakkında hem de bu konuda açıklamalarda bulunan CAHP Genel Başkanı Özgür Özel şu ifadelere yer verildi;

TÜM BELEDİYE BAŞKANLARI MAL VARLIĞINI AÇIKLAYACAK!

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP Başkanı Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya yanıt vererek, "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" şeklinde ifadelere yer verdi.

HATAY ADAYLIĞI HAKKINDA KONUŞTU!

Son dönemde tartışmaların en çok yaşandığı konulardan biri olan Hatay belediye başkanlığı hakkında da konuşan Özel, "Hatay yanlış yapamayacağımız bir yer. Hatay’da sadece siyaset yapmıyoruz. Hatay’ın travmasına anlayış gösteriyoruz. Hatay’ın bir duygusu var, siyaset o duyguları bir yerde yok sayma işi değil o duyguları doğru yönetme işi. Memleketim Manisa’da bir anket yaptık, Hatay’da beş anket yaptık. Her şeyi anketlere bağlamak da doğru değil ama İzmir’e Manisa’ya bir heyet yolladık Hatay’a üç farklı heyet yolladık dördüncüsü de son kalan aday adaylarının hepsini genel merkezde ağırladık ilçe adayları için. Hatay Büyükşehir, Türkiye’de Hatay’ı aşan bir noktaya geldi. Hatay’da biz yüzde 20-30 oy alabiliyorken iki dönemdir Hatay’ı kazanan bir belediye başkanı var.


Bizim yaptırdığımız bütün anketlerde CHP’nin gösterebileceği en iyi aday. Ben bu kararın bu kadar ince eleyip sık dokunmasını kötü süreç yönetimi olarak düşünmüyorum.

Düşündük, taşındık, verdiğimiz karar Lütfü Savaş'la devam etme şeklinde oldu. Ben bu kararın bu kadar ince eleyip sık dokunarak olmasını kötü süreç yönetimi olarak düşünmüyorum." dedi.

Bu çerçevede adayın kesin olarak Lütfü Savaş olduğu da açıklanmıştı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Alışveriş yapacak olanlar bu oyuna dikkat! Ramazan zammı geliyor liste fiyatları güncelleniyor!

Alışveriş yapacak olanlar bu oyuna dikkat! Ramazan zammı geliyor liste fiyatları güncelleniyor!