ANASAYFA Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Lideri Özel ile görüşeceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Lideri Özel ile görüşeceğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde kendisinden randevu isteyeceğini açıklayan Özgür Özel'e açık kapı bıraktı.
yazar
Cengiz Ortataş
Haber Editörü
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Lideri Özel ile görüşeceğini açıkladı

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk Kabine toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılmıştı. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ülke ve dünya gündeminden önemli başlıklar hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Gazze'de yaşananlardan Antalya'daki teleferik kazasına kadar pek çok başlıkta hükümet olarak görüşlerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyunun merak ettiği Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşüp görüşmeyeceği konusuna dair açıklamalarda bulundu.

“İLK ELİ UZATMAK BİZE DÜŞER”

Geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Özel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayacaklarını ve kendisinden randevu isteyeceklerini söylemişti.  Özel “31 Mart seçimlerinde CHP birinci parti oldu. Alttan almak, fedakârlık yapmak, ilk adımı atmak, ilk eli uzatmak bize düşer” demiş ve Çankaya Köşkü'nde görüşme temennisi olduğunu ifade etmişti.

Konu ile ilgili olumlu bir tavır takınan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz” dedi. Bu sözlerin ardından yakın zamanda bir görüşme gerçekleştirilmesi bekleniyor.

GÖZLER ERDOĞAN-ÖZEL BULUŞMASINA ÇEVRİLDİ

Bu söylemlerin ardından gözler iki ismin ne zaman görüşeceği ve görüşmede nelerin ele alınacağına çevrildi. Söz konusu görüşmeye dair daha detaylı bilgilerin ilerleyen günlerde gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bakan Yerlikaya açıkladı! Ankara'da nitelikli dolandırıcılık operasyonu düzenlendi

Bakan Yerlikaya açıkladı! Ankara'da nitelikli dolandırıcılık operasyonu düzenlendi