ANASAYFA Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan yorumladı! Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar Meclise taşıdığı uyanıklar oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan yorumladı! Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar Meclise taşıdığı uyanıklar oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin 798 afet konutunun kura çekimi ve miting için Adıyaman’a geldi. Adıyaman'da gerçekleştirilen kura çekimi programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili söylediği sözler gündem oldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Cumhurbaşkanı Erdoğan yorumladı! Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar Meclise taşıdığı uyanıklar oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde deprem bölgelerindeki ziyaretlerini sürdürüyor. 2 bin 798 afet konutunun kura çekimi ve miting için Adıyaman’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kura çekimi programında konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda kuralar çekildi. Konutlarımızın hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum. 6 Şubat depremlerinde Adıyaman en çok yara alan şehirlerden biridir. Depremde Adıyaman’ımızda 8 bin 561 insanımız hayatını kaybetti. Yıkılan 6 binin üzerindeki binaya ilave olarak acil yıkılacak durumda 8 binin üzerinde ağır hasarlı olarak da 19 binin üzerinde bina vardır. Adıyaman’da yaklaşık 39 bin konut, 3 bin 400’ye yakın iş yeri ve 3 bine yakın ahır olmak üzere 45 bin 305 hak sahibi belirlendi. ’ dedi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADIYAMAN'DA KONUŞTU

2 bin 798 afet konutunun kura çekiminde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Bugün 2 bin 798 konutu teslim ediyoruz. Konutlarımızın hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum. Halen inşaatı süren 32 bin konutumuzun yıl sonuna kadar peyderpey teslim edeceğiz. 

Barınma sorununu çözmek için pek çok adım attık. Adıyaman’a acil barınma ihtiyacını karşılamak üzere 91 binin üzerinde çadır gönderdik. 35 bine yakın konteyner kurarak buralarda 118 bin vatandaşımıza hizmet verdik. Toplam 1.2 milyar lira kaynak kullanarak 27 bin 609 haneye kira yardımı yaptık. Şimdi kalıcı konutlarla yeni bir safhaya geçtik.'' dedi. 

"BAY KEMAL’E İLK HANÇERİ VURANLAR MECLİSE TAŞIDIĞI UYANIKLAR OLDU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP eski Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili olarak da bir açıklamaya yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Son olarak şanslarını geçtiğimiz yılın Mayıs ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde denediler.'' dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun hançerlendiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Normal şartlarda yolda birbirine selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler ama yine de başaramadılar. Bütün günahlarını bay Kemal’in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal’e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1’i dahi bulmadığı halde sırtında Meclise taşıdığı uyanıklar oldu” ifadelerini kullandı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *