ANASAYFA Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan SON DAKİKA açıklamalar! Ülkemizi darbe anayasasından kurtarmak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan SON DAKİKA açıklamalar! Ülkemizi darbe anayasasından kurtarmak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Danıştay Eğitim Tesisi Açılış Töreni ve IASAJ Seminer Kapanış Toplantısı'nda son dakika açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adalet vurgusu dikkati çekti.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan SON DAKİKA açıklamalar! Ülkemizi darbe anayasasından kurtarmak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı 'Danıştay Eğitim Tesisi Açılış Töreni ve IASAJ Seminer Kapanış Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunuyor. Son dakika açıklamalarına yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları merak edilirken Haberankara.com için detayları derledik.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ADALET VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

'Danıştay Eğitim Tesisi Açılış Töreni ve IASAJ Seminer Kapanış Toplantısı'nda son dakika açıklamalarına yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan;

''Afrika'dan Avrupa'ya dünyanın pek çok bölgesinden yüksek yargı mensubunu ağırladığımız bu programı Danıştay Eğitim Tesisi açılışı ile taçlandırıyoruz. Tesisin kurumumuza hayırlı olmasını diliyor, kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

2002'de ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimizde adaleti dört önceliğimizden birisi ilan etmiştik. Bu önceliklerimizden hiçbir zaman taviz vermedik.

İster adli, ister idari olsun adliyenin kapısını adaletin kapısı haline gelesiye kadar çalışmayı sürdüreceğiz. Türkiye Yüzyılı'nın adaletin de yüzyılı yapmakta kararlıyız. Kıymetli katılımcılar içinde bulunduğumuz Ekim ayı tarihte çok önemli bir yere sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılına ulaşacağız.

Son bir asrın kapsamlı muhasebesini yaparken, aynı zamanda milletimizin demokratik kazanımlarını daha güçlendirmeye çalışıyoruz.''

erdogan.jpg

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ''ÜLKEMİZİ DARBE ANAYASASINDAN KURTARMAK İSTİYORUZ''

Anayasa değişikliği gündemdeyken Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, ''Ülkemizi darbe anayasasından kurtarmak istiyoruz. Prangaların sökülüp atılma vakti geldi. Anayasa milletimize anasının ak sütü gibi helaldir. Buna sorumluluk sahibi olan hiç kimsenin kulak tıkama lüksü yoktur.

85 milyonun kırmızı çizgileri hariç her konuyu görüşmeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Milletimize verilen müjdenin yeni anayasa olacağı anlaşılıyor. Milletimizin her ferdinin benim anayasam diyeceği, sivil anayasayı yapmanın önünde hiçbir engel bulunmuyor.

Türk demokrasinin dimdik ayakta tutan, her seferinde yeniden ayağa kalmasını sağlayan işte bu güçlü vasfıdır.'' ifadelerine yer verdi.

Öte yandan yeni anayasa hakkında MHP Genel Başkanı da 'değişim' sinyali veren bir açıklamada bulunmuştu.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2. Geleceğin Ekranı Zirvesi Ankara'da başladı

2. Geleceğin Ekranı Zirvesi Ankara'da başladı