Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Kurban Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayram namazını Beştepe Millet Camisi'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, daha sonra cami çıkışında bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Kurban Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kurban Bayramı vesilesi ile bayram namazını eda etti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, bayram namazını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camisi'nde kıldı. Yılmaz, daha sonra cami çıkışında bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak bayram dileklerini iletti.

"Bayramın birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha pekiştirmesini temenni ediyoruz" diyen
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, İslam aleminin, tüm Müslümanların bayramını tebrik etti.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI YILMAZ: “BAYRAMIN BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ, KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA PEKİŞTİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, bayram tebrikine devam ederken "Bayram dayanışmanın, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin zirve yaptığı bir zaman, bunu her bir kişinin en güzel şekilde yaşamasını, geçirmesini temenni ediyorum. Malum büyüklerimiz var bayramda bizleri bekleyen. Yaşlılarımızın ellerinden öpüyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Onlara neşeli, güzel bir bayram diliyorum. Ülkemiz huzur, güven içinde bir bayramı karşıladı ama maalesef dünyanın farklı coğrafyalarında sıkıntı içinde bayramı karşılayanlar var. Hele Gazze'de, Filistin'de zulüm, her türlü insanlık dışı saldırı altında bayramı karşılayan kardeşlerimiz var. Buradan Gazzeli, Filistinli kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın onların da barışına, huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan Kurban Bayramı mesajı

2023 yılında yaşanan, "Asrın felaketi" olarak nitelenen 6 Şubat'taki depremleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, "Geçen gün Hatay'daydım. Oradaki çalışmaları bir kez daha yerinde de gördüm. Halen çok sayıda vatandaşımız konteyner şehirlerde yaşamını sürdürüyor. Kalıcı konutlar için yoğun bir çalışma var, peyderpey de başladı yerleşmeler. Buradan depremzede kardeşlerimizin de bayramını bir kez daha tebrik ediyorum.

Bir an önce kalıcı bir şekilde hayatlarını normalleştirmelerini temenni ediyorum, diliyorum. Diğer yandan bu dönemde yakınlarını kaybetmiş olanlara sabır diliyoruz. Hastalara şifalar diliyoruz. Bu bayramı herkesin en güzel bir şekilde, huzur, barış içinde geçirmesini bir kez daha temenni ediyoruz. Cenabı Allah'ın bizleri nice bayramlara, hep birlikte sevdiklerimizle kavuşturmasını diliyoruz. Bayramın birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha pekiştirmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER