ANASAYFA Politika İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ümit Özlale kimdir?

İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ümit Özlale kimdir?

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener dün, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını açıklamıştı. Bu gelişmeden sonra Ümit Özlale'nin kim olduğu merak konusu oldu.
İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ümit Özlale kimdir?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün İzmir ziyareti sırasında İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ümit Özlale olduğunu açıkladı. Bu açıklamadan sonra arama motorlarında en çok aranan konulardan biride 'Ümit Özlale kimdir?' araması oldu.

İYİ Parti'nin güçlü isimlerinden olan Ümit Özlale, ekonomi alanındaki başarılı çalışmaları ile biliniyor. Son olarakta İzmir'den Milletvekili olarak TBMM'ye gönderilen Ümit Özlale, İYİ Parti'de Kalkınma Politikaları Başkanı olarak da görev alıyor

ÜMİT ÖZLALE KİMDİR?

28 Nisan 1972’de Almanya'da doğan Prof. Dr. Ümit Özlale, şuanda 51 yaşındadır. Özlale 1995 yılında ODTÜ İktisat Bölümü’nden mezun oldu ve doktorasını Ekonomi alanında 2001 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Boston College’ de tamamladı. Farklı üniversitelerde çalışan Özlale, 2003-2011 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda akademik danışman olarak görev yaptı. 2020 yılının Eylül ayında İYİ Parti Olağan Kurultayı’nda Genel İdare Kurulu üyesi olarak seçilen Özlale, Kalkınma Politikaları Başkanı olarak göreve başladı.

Özlale, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri' nde 28. Dönem İzmir Milletvekili seçildi. Özlale Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevini devam ettirirken, 2023 Haziran ayında İYİ Parti 3. Olağan Kurultayı’nda yeniden İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi olarak seçildi. Şuanda ise İzmir Büyükşehir Belediyesi adayı gösterildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Merkez Bankası eylül ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı SON DAKİKA açıklandı

Merkez Bankası eylül ayı faiz kararı belli oldu! TCMB politika faiz oranı SON DAKİKA açıklandı