ANASAYFA Politika Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu!

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu!

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini bildirdi. Operasyona ilişkin detaylar da duyuruldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendiğini duyurdu!

Başkent Ankara'daki terör saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendi. İçinde sorumlu teröristlerin de bulunduğu 20 hedefin imha edildiği bilgisine yer verilirken operasyonla ilgili olarak MSB'den açıklama geldi.

MSB'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, teröristlerin kendilerini bekleyen sondan kaçamayacakları vurgulandı. Açıklamada Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatına ilişkin önemli bilgiler verilirken harekat sırasında sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı vurgulandı.

KUZEY IRAK'TAKİ TERÖRİST HEDEFLERE OPERASYON

MSB tarafından düzenlenen operasyona ilişkin yapılan açıklamada "PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak maksadıyla, Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine, 1 Ekim 2023 saat 21.00'de hava harekatları icra edilmiştir.

ekran-goruntusu-2023-10-02-084741.png

İcra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir." denildi.

msb.jpg

Öte yandan ülkemizde terörle mücadele de hız kesmeden devam ediyor.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama! Saldırganlardan biri PKK terör örgütü üyesi

İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama! Saldırganlardan biri PKK terör örgütü üyesi