ANASAYFA Politika Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolü yayınladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolü yayınladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolü kamuoyuyla paylaştı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolü yayınladı

Ülkemizde Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin olarak bir son dakika gelişmesi gündeme geldi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladığı gizli protokolü kamuoyu ile paylaştı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmasının ardından ittifaklarını genişleten eski CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yaptığı görüşmelerin ardından desteğine karşılık Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir protokol imzalamıştı. Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzaladığı protokolü yayınladı.

ÖZDAĞ, KILIÇDAROĞLU İLE İMZALADIĞI PROTOKOLÜ KAMUOYUNA DUYURDU

Seçim sürecinde tartışılan ve gizli tutulan protokol bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Zafer Partisi’ne tahsis edilen makamlar ve bağlıları konusundaki atamalarda Özdağ ile birlikte karar alınacağı konusunda mutabakata varıldığı görülen mutabakatın “Hükümetin Oluşturulması ve Görev Bölümü” başlıklı kısımda; İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlığın daha Zafer Partisi’ne verilmesi, güvenlik, adalet ve ekonomi bürokrasisi öncelikli olmak üzere bazı bakan yardımcılıklarının Zafer Partisi’ne tahsis edilmesi konusunda anlaşıldığı ortaya çıktı.

Özdağ, Kılıçdaroğlu ile görüşmesi sonrasında yaptığı bir açıklamada, “Bakanlık meselesi hükümet kurulmadan konuşulacak bir mesele değil. Ben ve partim bunu ister ama bu ayın 28'inden sonra Cumhurbaşkanı olacak Kııçdaroğlu'nun yetkisi dahilinde diğer paydaşlarıyla konuşacağı konudur.” ifadelerine yer vermişti.

“14 MAYIS ÖNCESİ GÖRÜŞMEYİ REDDETTİZ, CEVAP BİLE VERMEDİNİZ”

Zafer Partisi Lideri Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden protokolü şu sözlerle paylaştı: ''Aşağıda üzerinde çok konuşulan ancak ilk kez yayınlanan Zafer Partisi-CHP Protokolünün tamamının fotoğrafını göreceksiniz.

ekran-goruntusu-2023-11-23-122314.png

Bu protokolü eleştiren 6'lı masa birleşenlerine ve CHP içinden protokole karşı çıkanlara cevap veriyorum. 14 Mayıs'ta yapılan seçimlerin 1. Turunu hem parlamento hem cumhurbaşkanlığı seçiminde kaybettiniz. 14 Mayıs seçimleri öncesinde Zafer Partisi ile her türlü görüşmeyi reddetmiştiniz.

Ocak 2023'de TBMM'de yaptığım Basın toplantısında;

1) Saray artıkları ve FETÖ'cüleri uzaklaştırmayı,

2) Terörle mücadele etmeyi, 3)13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamayı kabul etmeniz durumunda Zafer Partisi'nin Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği ve benzeri hiçbir makam ve mevki istemeden DESTEK olma önerisine cevap bile vermediniz.

“ÜÇ BAKANLIK İSTEDİK KABUL ETTİNİZ”

14 Mayıs'ta seçimlerini millet ittifakı olarak kaybettikten sonra ancak 20 Mayıs'ta Zafer Partisi'ni DESTEK için aradınız, 2. Tur için destek istediniz.

Biz Ocak 2023'de TBMM'de açıkladığımız destek şartlarını tekrarladık, Kabul ettiniz. Ancak bu şartların kabulü yeterli değildi.

İttifak yaptığınız partiler ve onların birçok platformlardaki söylemleri, politik duruşları ve benzeri sebepler ile kaybettiğiniz ilk turda size oy vermeyen , endişe duyan veya sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmenleri motive edecek, bu endişeleri giderecek, oy vermeye yönetecek politikalar ve söylemler gerekiyordu.

Bu seçmen kesimi Zafer Partisini, Atatürk'e, kuruluş ilkelerine ve sığınmacıların ülkelerine dönüş politikası vaatlerinin hayata geçirilmesinin bir anlamda TEMİNATI olarak gördüğü için ve elbette bu kesimlere olan sorumluluğumuz gereği Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması şartı ile İçişleri, Kültür ve Turizm ve Milli Eğitim Bakanlıklarını kapsayan 3 bakanlık istedik, Kabul ettiniz.

ekran-goruntusu-2023-11-23-121052.png

“KISA SÜREDE VERDİĞİMİZ DESTEĞİN SONUCU ORTADADIR”

Ne yazık ki, muhalefet için en uygun sayılabilecek bir konjonktürde sonuç itibariyle size ilk turda seçim kaybettiren 6'lı masa üyesi İYİ Parti dahil 5 partiye 41 milletvekilliği, cumhurbaşkanlığının kazanılması durumunda 5 Cumhurbaşkanı yardımcılığı ve bakanlıklar verileceği taahhütlerini unutmuş görünenler seçimin kazanılması durumunda Zafer Partisi'ne 3 bakanlık verilmesini ağır şekilde eleştirmişlerdir.

Bu çok kısa sürede verdiğimiz destek ve çalışmalar sayesinde yaratılan yeni rüzgâr ile oylar artmış, küskün ve kızgın büyük bir seçmen gurubu her şeye rağmen sandığa gitmiştir. Sonuç ortadadır.

“CHP YENİ BİR BAŞARISIZLIĞA DOĞRU YELKEN AÇMAKTADIR”

Zafer Partisi'ne yönelik saldırıların ASIL nedeninin partimizin bu protokol ile Atatürk'ün kurucu değerlerini güvence altına almak istemesi, terörle mücadeleye yeni bir atılım getirecek olması, milli, üniter ve laik devlet esaslarını vurgulanması ve 13 milyon işgalcinin vatanlarına dönmesi projesidir.

Bu projenin kabulünden HDP seçmeninin rahatsız olduğu iddiası maalesef CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel tarafından ifade edilmiş, kongre sürecinde de siyaseten insafsızca istismar edilen bu açıklamalarını Türkiye'nin bir bölümü üzerinde Kürdistan kurmaya hedefleyenlerin elini öperek taçlandırmıştır.

Öyle gözüküyor ki CHP liderliği geçmiş hatalardan ders çıkarmak yerine yeni vahim hatalar ile yeni bir başarısızlığa doğru yelken açmaktadır. Bir CHP milletvekilinin “Atatürkçülüğü ve laikliği Zafer Partisine kaptırdık” diyerek itiraf ermek zorunda kaldığı gibi artık Atatürk'ün partisi Zafer Partisi'dir ve Türk milliyetçiliği Zafer Partisi'nde temsil edilmektedir.

ekran-goruntusu-2023-11-23-121055.png

“TEK ÇÖZÜM ZAFER PARTİSİ”

Altını çizerek vurguluyoruz, Türk milletini cepheleştiren, bölücülere taviz veren CHP ve AKP politikaları artık Türk siyasetinde Cumhuriyetin kuruluş ilkelerinden, büyük Atatürk'ten, sığınmacıların vatanlarına dönmesinden taviz vermeyen Zafer Partisi olduğu gerçeği ile her platformda karşı karşıya kalacaktır…

Halkın nabzını tutamayan, tarihin ve ülke jeopolitiğinin dayattığı gerçeklikleri analiz kabiliyeti ve vizyonu olmayan kadrolar Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ağır sorunları çözemezler. Tek çözüm Zafer Partisi.''

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'ın bu hamlesine eski CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yanıt verip vermeyeceği ise merak konusu oldu.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Pursaklar Belediyesi'nden Kadına Şiddete Yönelik Farkındalık Semineri

Pursaklar Belediyesi'nden Kadına Şiddete Yönelik Farkındalık Semineri