Pursaklar Belediyesi iş güvenliği ve sağlığına yönelik seminer verdi

Pursaklar Belediyesi, bünyesinde çalışan personeller için iş güvenliği ve iş sağlığı eğitim semineri düzenledi.

Pursaklar Belediyesi iş güvenliği ve sağlığına yönelik seminer verdi

Sosyal ve kültürel faaliyetler kadar personellerine yönelik özel etkinlikler düzenleyen Pursaklar Belediyesi bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. Pursaklar Belediyesi, Hizmet İçi Eğitim programları kapsamında belediye personellerine yönelik ‘‘İş Güvenliği ve İş Sağlığı’’ eğitim semineri verdi.

İlçe halkına en iyi hizmeti verebilmek adına personellere yönelik sık sık eğitim seminerleri düzenleyen Pursaklar Belediyesi, ‘Hizmet İçi Eğitim’ programları kapsamında ‘‘İş Güvenliği ve İş Sağlığı’’ eğitim semineri gerçekleştirdi.

HER ŞEYDEN ÖNCE PERSONELİN GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞI

Personellerin sağlığı ve güvenliğinin her şeyin başında geldiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin şunları söyledi:

‘‘Bizim için her şeyden önce gelen konu çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliğidir. Bu amaç doğrultusunda çalışma arkadaşlarımıza, hemşehrilerimize hizmet verirken kendi sağlıkları ve güvenlikleri için dikkat etmeleri gereken önemli konular hakkında eğitim semineri veriyoruz. Sağlığı ön planda tutarak, hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla personellerimize yönelik eğitim faaliyetlerimiz aralıksız devam edecek"

İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından organize edilen seminer, iş sağlığı güvenliği uzmanları tarafından Pursaklar Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilirken, temel iş güvenliği, ilk yardım, iş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği ve verimli çalışma metotları hakkında bilgiler verildiği eğitim seminerine personellerin tamamına yakını katılım sağladı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER