ANASAYFA Pursaklar Pursaklar Belediyesi’nden ilçedeki kursiyerlere Osmanlı Lezzetleri eğitimleri veriyor

Pursaklar Belediyesi’nden ilçedeki kursiyerlere Osmanlı Lezzetleri eğitimleri veriyor

Pursaklar Belediyesi ilçede pek çok yeniliğe imza atmaya devam ediyor. İlçede devam eden kurs programlarına rağbet artarken bu kez Osmanlı Lezzetli eğitimleri verildiği duyuruldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Pursaklar Belediyesi’nden ilçedeki kursiyerlere Osmanlı Lezzetleri eğitimleri veriyor

Pursaklar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile yeni çalışmalarını vatandaşlarla bir araya getirmeye devam ediyor. Pursaklar Belediyesi tarafından ilçedeki her yaş grubu tarafından çeşitli kurslar düzenlenirken bu kez el lezzetini arttırmak, farklı geleneksel yemekler öğrenmek isteyen Hüma Sultan Hanım Evi kursiyerleri, usta ellerden Osmanlı mutfağının unutulmaz lezzetlerine yönelik eğitimi aldı.

Aşçılığın püf noktalarını hem teorik hem de pratik eğitimlerle öğreten Pursaklar Belediyesi Hüma Sultan Hanım Evi, işin ehli olma yolunda emin adımlarla ilerleyen yeni ustalar yetiştirmeye devam ediyor.

OSMANLI LEZZETLERİ PURSAKLARLI KADINLARIN TARİF LİSTESİNDE

Ülkeye yeni ustaların kazandırılması amacıyla dünyaca ünlü şefleri ilçede ağırlayan Pursaklar Belediyesi, 15’nci yüzyıl öncesine ait Osmanlı mutfağından, birbirinden güzel isimleri ve lezzetleri olan Ciğer çorbası, Mas Tabe, Osmaniş Name, Ballı Mahmuiye ve Helva-i Hakani’yi en lezzetli şekilde yapmanın püf noktalarını öğretti. ‘‘Hanım Evlerimizde birçok alanda eğitim alan kursiyerlerimiz her geçen gün kendilerini geliştiriyor, öğrenip, sosyalleşiyor’’ diyen Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin de önemli değerlendirmelerde bulundu. 

‘’KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN VE YENİ LEZİZ YEMEKLER ÖĞRENMEK İSTEYEN TÜM HANIMLARI KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ''

Pursaklar’da kadınların yeni beceriler öğrenmek ve sofralarına yeni lezzetler katmak adına Hanım Evlerindeki kurslara katıldığını ifade eden Pursaklar Belediye Başkanı Çetin; ‘‘Hanım Evlerimizde birçok alanda eğitim alan kursiyerlerimiz her geçen gün kendilerini geliştiriyor, öğrenip, sosyalleşiyor. Hanım Evlerimizde kursiyerlerimiz, yöresel ve ulusal yemeklerden tatlılara, hamur işlerinden salatalara ülkemize özgü her türlü lezzetli yemeği hazırlamayı en iyi şekilde öğrenme fırsatı buluyor. 

Kursiyerlerimiz 15'nci yüzyıl öncesine ait Osmanlı mutfağından, birbirinden güzel isimleri ve lezzetleri olan Ciğer çorbası, Mas Tabe, Osmaniş Name, Ballı Mahmuiye ve Helva-i Hakani yaptı. Ellerinize sağlık hanımlar. Kendilerini geliştirmek isteyen ve yeni leziz yemekler öğrenmek isteyen tüm hanımları kurslarımıza bekliyoruz’’ diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Öte yandan Pursaklar Belediyesi’nin kadınlar için düzenlediği kurslar da devam ediyor. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *