ANASAYFA Sağlık Pirinç pilavı seven erkekler dikkat! Uzman isim uyardı kel kalabilirsiniz

Pirinç pilavı seven erkekler dikkat! Uzman isim uyardı kel kalabilirsiniz

Yıllarca erkeklerin en büyük sorunu olan saç dökülmesi artık günümüzde yaşam şartları ve streste eklenince şikayetlerin sayısı arttı. Uzman isimden erkeklerin saç dökülmesine karşı önemli bir tavsiye geldi.
yazar
Haber Merkezi
Pirinç pilavı seven erkekler dikkat! Uzman isim uyardı kel kalabilirsiniz

Farklı sebeplere bağlı saç dökülmesi günümüzde erkeklerin en büyük derdi haline geldi. Erkek tipi saç dökülmesi genetik faktörlere bağlı bir durum olsada kişiler dış faktörlerlede buna destek oluyor.

Beslenme, sıgara ve uyku düzeni saç dökülmesini tetikleyen önemki etkenlerdendir bu yüzden kişilen özellikle beslenmelerine dikkat etmeleri uzman hekimler tarafından önerilir.

erkek-tipi-kellik-androgenetik-alopesi-icin-homeopati-tedavisi.jpg

Yaptığı açıklamalarla ezber bozan Canan Karatay, bu kezde sadece erkekleri mutlu edecek açıklamalarda bulundu.

PİLAV KELLİĞE YOL AÇIYOR!

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesine karşı Prof. Dr. Canan Karatay'dan dikkat çekici açıklamalar geldi. Pilavın kelliğe yaol açtığını söyleyen Karatay, erkeklere uyarıda bulundu.

screenshot-8.jpg

Saç dökülmesinin insülin eksikliğiyle bağlantılı olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, D vitamini ve Omega 3 yetersizliğinin de kelliğe yol açtığını açıkladı.

Saç dökülmesine neden olan besinlerden birininde pirinç olduğunu söyleyen Karatay,''Bu tamamen bilimseldir, kitabımda da anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insilünü yükseltir" dedi.

screenshot-9-001.jpg

Canan Karatay, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için ise şu önerilerde bulundu,

''Erkekler bol bol terayağ, zeytinyağı ve omega 3 alsınlar. Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12'lerine baksınlar, bütün bunlar birden bire olmaz.

Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın."

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *