ANASAYFA Sincan Ankara Sincan’da 5 kişiyi öldüren katil zanlısının ifadesi kan dondurdu!

Ankara Sincan’da 5 kişiyi öldüren katil zanlısının ifadesi kan dondurdu!

Başkent Ankara'da yaşanan komşu cinayeti günlerdir gündemden düşmüyor. Türkiye'nin kanını donduran olayda gürültü nedeniyle komşusu ile arasında çıkan tartışmada 5 kişiyi öldüren katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Sincan’da 5 kişiyi öldüren katil zanlısının ifadesi kan dondurdu!

Başkent Ankara'da son günlerde komşular arsında çıkan tartışmalarda can kayıpları yaşanıyor. Türkiye'nin kanını donduran olay geçtiğimiz hafta Ankara'nın Sincan ilçesinde yaşandı. 72 yaşındaki T. Ü., gürültü nedeniyle komşusuyla tartıştığı sırada pompalı tüfekle 5 kişiye ateş açtı.

Aynı aileden 5 kişiyi pompalı tüfekle öldüren katil zanlısı T. Ü.'nün ifadesi de ortaya çıktı. Ankara Sincan'daki Kader Apartmanı'nda oturan T. Ü., çocukları gürültü yaptığı gerekçesiyle uyardığı üst kat komşusuyla tartıştı. T. Ü., yanında bulunan av tüfeği ile H. T. (41) ile annesi B. (71), eşi S. (40), oğlu M. (13) ve kızı Ceyda T.'a (11) ateş etti. Olayda 5 kişi hayatını kaybetti. Gözaltına alınan T. Ü., çıkarıldığı mahkemece 'nitelikli öldürme' ve 'kasten öldürme' suçlarından tutuklandı.

ANKARA’DA 5 KİŞİYİ ÖLDÜREN KATİL ZANLISININ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan T. Ü., taşındıkları günden beri üst komşuları T. ailesinin gürültüsünün hiç bitmediğini söyledi. Aile ile defalarca konuştuğunu iddia eden T. Ü., "Bir sene kadar önce eşim vefat etti. Eşimin ölümünden sonra huzurum daha da kaçtı ve artık seslere tahammül edemez hale geldim" dedi. Olay günü ses nedeniyle bir türlü uyuyamadığını belirten T. Ü., dedesinden kalma av tüfeğini yanına aldığını söyleyerek, "Cebime de 14-15 tane domuz kurşunu doldurdum ve uyarmak amacıyla üst kat komşumun dairesine gittim. Yanıma av tüfeğini almamdaki amaç bana ters cevap vermeleri veya saldırmaları durumunda kendimi korumak içindi. Saldırı amacıyla yanlarına gitmedim.

ankarada-5-kisiyi-olduren-katil-zanlisinin-ifadesi-kan-dondurdu.jpg

Zile basınca kapıyı H. T. açtı ve bir şey sormadan beni içeri davet etti. Kendisi evin salon kısmına doğru girdi. Ben de salonun kapı kısmında durdum. Daha fazla içeriye girmedim. Çocuklar salonda top oynuyorlardı. B. T. salonda oturuyordu. S. T. da balkona giden odanın kapısının ağzında oturuyordu. Kendilerine çok gürültü olduğunu, uyuyamadığımı ve sessiz olmalarını söyledim. Çocuklar halen top oynadıkları için H. ses yapıldığını inkar etmeyerek 'Benim çocuklarım top oynamasın mı?' diye cevap vererek, üzerime yürümeye başladı. Annesi B. de benim üzerime yürümeye başlayınca belimdeki av tüfeğini çıkartarak H.'nin döş kısmına tek el ateş ettim. Hemen sonrasında av tüfeğine bir fişek daha yerleştirerek B. T.'ye ateş ettim." dedi.

"BALKONA GİDİP ÇOCUKLARA ATEŞ EDİP ETMEDİĞİMİ BİLEMİYORUM"

Üçüncü fişeğin, tüfeğe yerleştirmek isterken yere düştüğünü belirten Ü., "Bu sırada S. oturduğu yerden kalktı, iki eliyle kapıya dayandı. Kollarının arasından çocukları balkona kaçtı. Ben 4'üncü fişeği yerleştirdim. S.'a ateş ettim. Sonrasını hatırlamıyorum. Balkona gidip çocuklara ateş edip etmediğimi bilemiyorum. O geceden aklımda kalan S.'a, H.'ye ve B.'ye bir el ateş ettiğimdir. Evden çıktığımı hatırlıyorum. Evin içerisinde yaşanan diğer hadiseleri hatırlamıyorum. Çocukların ölümü de muhtemelen benim eylemim sonucu gerçekleşmiştir. Çünkü eve geliş sebebim çocukların çıkarmış oldukları gürültü nedeniyleydi. Fakat çocukların ölümü hususunu gerçekten hatırlamıyorum. Yaşanan bu hadise nedeniyle çok pişmanım" dedi.

Bir aileden 5 kişinin ölümüne sebep olan katil zanlısının 'nitelikli öldürme' ve 'kasten öldürme' suçlarından tutuklandığı bildirildi. Öte yandan hayatını kaybeden aileden geriye 4 yaşındaki engelli oğulları kaldı. Ailenin hayatını kaybeden engelli oğulları ise devlet koruması altına alındı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *