ANASAYFA Spor En çok madalya alan sporcular Keçiören’den çıkıyor

En çok madalya alan sporcular Keçiören’den çıkıyor

Keçiören Belediyesi spora ve sporcuya olan desteklerini sürdürüyor. Bu çerçevede ilçede olimpiyat standartlarında hizmet veren Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi sporcuları başarıları ile adlarından söz ettiriyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
En çok madalya alan sporcular Keçiören’den çıkıyor

Ankara'daki ilçe belediyeleri açtıkları spor tesisleri ve kursları ile başkentli sporcuları yetiştirmeye devam ediyor. Keçiören Belediyesi'nin olimpiyat standartlarında hizmet veren Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, tramplen ve kule atlama branşında uluslararası yarışlarda en çok madalya alan Keçiören Bağlum Spor Kulübü sporcularına ev sahipliği yapıyor.

Başarısı ile adından söz ettiren ve geleceğin sporcularını açtığı tesislerde yetiştiren Keçiören Belediyesi,
Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi'nde gençlerin antrenman yapmasına olanak sağlıyor.

KEÇİÖREN'İN SPORCULARINDAN MADALYA BAŞARISI

Türkiye şampiyonalarında ve uluslararası turnuvalarda 3 yıl üst üste en çok madalya alan Keçiörenli sporcular başarıdan başarıya koşuyor. Kule atlamada en çok milli sporcu çıkaran kulüp de Keçiören Bağlum Spor Kulübü olarak kayıtlara geçerken spora ve sporca destek verildiğinde başarının kaçınılmaz olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da önemli bir değerlendirmede bulundu. Başkan Altınok, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora teşvik etmek gerekiyor. 20 yıl önce inşa ettiğimiz Etlik Olimpik Yüzme Havuzu’nun eşi benzeri başka bir yerde yok.'' dedi.

aw042394-05.jpg

Dünya standartlarında müsabakaların yapıldığı tesislerinden bahseden Başkan Altınok, ''Türkiye ve dünya şampiyonları çıkıyor. Sporcuya destek verildiği takdirde peşi sıra başarı muhakkak gelecektir. Emek veren, başarıya koşan İstiklal Marşı’mızı okutan, bayrağımızı göndere çektiren tüm sporcularımıza gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

aw042394-02.jpg

KEÇİÖREN SPOR TESİSLERİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI

Etlik Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi'nde yenileme çalışması yaptıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Altınok, “Sporcularımızın rahat ve ferah bir ortamda spor yapabilmeleri için tesisimizin tüm bakımları yapıldı.'' dedi.

aw042394-01.jpg

Kule atlama noktaları, sıcak su boruları, havuz ve duş sularını ısıtmak için kullanılan plakalı eşanjörler, kırık olan fayanslar, camlar ve lambaların yenileriyle değiştirildiğini kaydetti. Soyunma kabinleri ve dolapların da yenilendiği tesiste tribün zeminleri, boya badanası, genel temizliği ve çevre düzenlemesi yeniden yapıldı.

aw042394-06.jpg

Bu kapsamda Keçiören'de spor meraklıları yetiştirilmeye devam edileceğinin altını çizen Başkan Altınok, tüm gençleri bu tesislere davet etti.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
MSB nefes kesen Personel Kurtarma Tatbikatını Mogan Gölü'nde gerçekleştirdi

MSB nefes kesen Personel Kurtarma Tatbikatını Mogan Gölü'nde gerçekleştirdi