Hentbolda sezon ne zaman başlayacak?

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) karşılaşmalarının 2024-2025 sezonunun ne zaman başlayacağı belli oldu.

Hentbolda sezon ne zaman başlayacak?

Hentbolda yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Karşılaşmalar, 29 Ağustos Perşembe günü başlayacak.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), 2024-2025 sezonu Kadınlar ve Erkekler Süper Ligi'nde karşılaşmalar, 29 Ağustos Perşembe günü başlayacak. Türkiye Hentbol Federasyonu, hentbolda yeni sezon kadınlar ve erkekler süper liglerinin statülerini açıkladı. Ligde normal sezon sonunda 1-2-3 ve 4'üncü olan takımlar şampiyonluk etabı, 5-6-7 ve 8'inci tamamlayan takımlar ise play-off sıralama etabında karşılaşma yaşayacak.

Hentbolda sezon ne zaman başlayacak?

5 TEMMUZ'DA DUYURULACAK

Hentbol 1. Lig'de normal sezon sonrasında oynanan play-off ve dörtlü final müsabakalarının sonucunda ilk 2 sırada yer alan takımlar Süper Lig'e yükselecek. Süper Lig'e katılan takım sayıları belli olduktan sonra Süper Lig'den düşecek takım sayısı açıklanacak. Süper Lig'de sıralamada ilk 3'te yer alan takımlar ile Türkiye Kupası şampiyonu Avrupa kupalarına katılmaya hak kazanacak. Hentbolda liglerin 2024-2025 sezonu kesinleşmiş Süper Lig statüleri ise 5 Temmuz'da duyurulacak.

2024-2025 sezonu Kadınlar ve Erkekler Süper Ligi'nde karşılaşmaların başlayacağı tarihin belli olması ise hentbol ile ilgilenen vatandaşları heyecanlandırdı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER