Montella: Hayal kırıklığı yaşadık çünkü daha fazlasını hak ediyorduk

Türkiye’nin Hollanda karşısındaki yarı final mücadelesi dün akşamki maçla birlikte tamamlandı. Milliler 2-1'lik mağlubiyetle EURO 2024’e veda ederken takımın teknik direktörü Vincenzo Montella, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024’teki genel performansını ve dünkü maçı değerlendirdi.

Montella: Hayal kırıklığı yaşadık çünkü daha fazlasını hak ediyorduk

Dün gece bir kez daha nefesler tutuldu. A Milli Futbol Takımı’mız yarı final için Hollanda ile mücadele ederken ne yazık ki beklenen sonuca ulaşamadılar.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde A Milli Futbol Takımı, Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştığı Hollanda’ya 2-1 mağlup oldu ve elendi. Müsabakanın ardından gerçekleşen basın toplantısında açıklamalarda bulunan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Arda Güler’in güzel bir Avrupa Şampiyonası geçirdiğini belirterek, "Bu seviyede bu kadar süreklilikle daha önce oynamamıştı. Ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Geleceği parlak. Çok daha iyi bir oyuncu olacaktır" ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE GELECEKTE FARKLI BİR GÖZLE BAKILACAK”

Turnuvayı değerlendiren Montella açıklamalarına şöyle devam etti:

"Neyimiz varsa verdik. Bence çok iyi bir Avrupa Şampiyonası oynadık. Biz bir araya geldiği zaman Hollanda ile birlikte düşündüğümüzde, İspanya’yı da o gruba dahil ettiğimizde bizden 1 maç fazla kazandılar. Biz daha büyük şevkle savunma yapan ve oynayan bir takımız. Meslektaşlarım ve diğer futbol profesyonelleri de beni tebrik ettiler, bu şampiyonadaki performanstan dolayı. Çok genç oyuncularımız var. 4-5-6 oyuncumuz burada değildi. Avrupa Şampiyonası’ndaki en genç takımız. Takımımızla gurur duymamız gerekiyor. Ben takımımla gurur duyuyorum. Çünkü müthiş bir Türk ruhuyla çıktılar, oynadılar. Yenilmemize rağmen bu oyuncular gördükleri sevgiyi gerçekten hak ediyorlar. Hepsini alınlarından öpmek gerekir. Avrupa Şampiyonası'ndaki performanslarıyla mutlu ettiler, gurur duyduk. Bu şampiyona sonrasında benim düşüncem Türkiye’ye gelecekte farklı bir gözle bakılacak ve büyük ihtimalle daha fazla saygıyla bakılacak"

Yeni hedeflerinin Uluslar Ligi ve Dünya Kupası elemeleri olduğunu aktaran İtalyan çalıştırıcı, "Bir sonraki turnuva eylül ayındaki Uluslar Ligi. Bizim hedefimiz o turnuva. Daha sonra dinlenme şansımız olacak. Yeni hedefler koyacağız önümüze. Uluslar Ligi’nde 1. Ligi’ne girmek istiyoruz ve Dünya Kupası elemelerini geçmek istiyoruz. Burada çalışmaktan keyif almadım. Takımımla gurur duyuyorum. Çünkü çoğu çok genç oyuncular. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamak isterim" açıklamasında bulundu.

“DAHA FAZLASINI HAK EDİYORDUK”

Şampiyonada çok iyi oynadıklarını belirten 50 yaşındaki teknik direktör, "Şu an belki de yapılması gereken şey, neler yolunda gitti, bunun altını çizmek. Ben pişmanlık duymuyorum. Oyuncularımın da pişmanlık duymaması gerekir. Tabii hayal kırıklığı yaşadık. Çünkü daha fazlasını hak ediyorduk. 3 maç kazandık ve Türk rekorunu egale ettik. Artık geleceğe bakıyorum. Artık geleceğe daha güvenle ve net bir şekilde bakıyorum" değerlendirmesini yaptı.

MAÇIN HAKEMİ CLEMENT TURPIN’IN VERDİĞİ KARARLAR

Türkiye-Hollanda maçıyla ilgili en merak edilen hakemin verdiği kararlarla ilgili yöneltilen soruya ise Montella işin o tarafında çok şanslı olmadıklarını ve Fazla bir şey eklemek istemediğini belirtirken Türk taraftarının da büyük bir gururla ve tutkuyla, sadece maç içerisinde kalmadan birinci günden itibaren takımın arkasında olduğunu, bu akşamki yenilgi sonrası da taraftarların sevgilerini göstermeye devam etmesi olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER