Türkiye'de cimnastik sporuna ilgi arttı

Bireysel sporcuların ön plana çıkmasıyla Türkiye'de cimnastik sporuna ilgi arttı.

Türkiye'de cimnastik sporuna ilgi arttı

Türkiye'de cimnastik sporuna ilginin arttığını söyleyen Artistik Cimnastik Erkek Milli Takım Başantrenörü Yılmaz Göktekin, olimpiyatlarda alınacak altın madalyanın Türk cimnastiğinin zirvesi olacağını söyledi.

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takım Başantrenörü Yılmaz Göktekin, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Paris 2024 Olimpiyatları'na hazırlık kapsamında Antalya'da kamp yaptıklarını belirtti.

Türkiye'de cimnastik sporuna ilgi arttı

"BU EKİBİN BAŞINDA OLMAK MUTLULUK VERİCİ"

Kampta 8 sporcularının bulunduğu bilgisini veren Göktekin, yaklaşık 1,5 aydır kamp yaptıklarını ve sporcuların performanslarının gayet iyi olduğunu dile getirdi. Göktekin, "Bu başarıların temelleri 15 yıl öncesine dayanıyor. Bu ekibin başında olmak mutluluk verici. Geçen yıl Türk cimnastik milli takımı Avrupa'da yılın takımı, ben de yılın antrenörü seçilmiştim. Bu Türk cimnastiği için çok önemli bir değerdi. Hedef her zaman yarışma anlamında madalya ama Türk cimnastiğinin gelmiş olduğu seviye de çok önemli. Avrupa'da herkesin Türk sporcuları, Türk antrenörleri konuşuyor olması mutluluk verici" dedi.

Göktekin, olimpiyatlarda takım olarak ilk hedeflerinin en iyi 8 takım arasına girerek finalde mücadele etmek olduğunu belirtti. Göktekin, "Olimpiyatlarda alınan altın madalya bir ilk ve Türk cimnastiğinin en zirvede olduğunun göstergesi olacak. Bunu da başaracak gücümüz, sporcularımız var. Altın madalyayı Paris'te elde edip ülkemize güzel bir sonuçla döneceğiz" diye konuştu.

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takım Başantrenörü Yılmaz Göktekin, bireysel sporcuların ön plana çıkmasıyla Türkiye'de cimnastik sporuna ilginin arttığını belirterek, cimnastiğin daha tanınır olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadığını ifade etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER