Yenimahalle Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı

Yenimahalle Belediyesi, ilçedeki eğitim programlarına devam ederken YENİMEK aracılığı ile pek çok alanda kursiyerleri ağırlıyor. Bu çerçevede Yenimahalle Belediyesinin Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptığı öğrenildi.

Yenimahalle Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı
Azra KOÇAK Azra KOÇAK

Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçede ikamet eden her yaş grubundan vatandaşa yönelik çeşitli eğitim programları düzenleniyor. Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) tarafından verilen eğitimlere her yıl binlerce kursiyer katılıyor. Yenimahalle Belediyesi Başak Cengiz Kültür Merkezi, 3‘üncü Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.

YENİMEK Satranç Kursu öğrencisi 7 - 14 yaş arası 30 çocuk, satranç turnuvasında şampiyonluk için kıyasıya yarıştı. Turnuvada heyecan dolu dakikalar yaşandı.

YENİMEK'TE TURNUAV HEYECANI

YENİMEK tarafından verilen satranç kursunu tamamlayan çocukların performanslarını sergilediği turnuvada, eğitim dönemi boyunca uzman öğretmenler tarafından satranç eğitimi alan çocukların hünerleri aileleri ve katılımcılar tarafından beğeni topladı. Turnuva boyunca rakiplerinin hamlelerine göre yön çizen ve ilk üçe girmek için yoğun mücadele sergileyen çocuklara aileleri de büyük destek verdi.

Yenimahalle Belediyesi Geleneksel Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yaptı

Geleneksel Satranç Turnuvasında tüm rakiplerini şah mat ederek şampiyonluğa ulaşan Batıkent Şehit Erdal Çetin Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Furkan Ali Polatlı (12) oldu. Nemci Şahin İlkokulu 2’nci sınıf öğrencisi Mete Metin (8) ikinciliği göğüslerken, Şehit Süleyman Can İlkokulu’nda 3’üncü sınıfta eğitim gören Gökay Akbey (9) ise üçüncülüğe hak kazandı.

YENİMEK Geleneksel Satranç Turnuvasına katılan tüm çocuklara katılım belgesi ve satranç takımı hediye eden Yenimahalle Belediyesi, ilk 3 ‘e giren öğrencilerin de Yenimahalle Belediyesi Spor Merkezleri’nden 1 yıl ücretsiz eğitim alabilmesi için kullanım belgesi hediye etti. Öğrenciler ve aileleri belediyeye ücretsiz kurs hizmetinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Haberankara.com

SONRAKİ HABER