ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor

Çevre dostu geri dönüşüm projelerini hayata geçirmek amacıyla hareket ettiğini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi, ortaya çıkan ürünlerin değerlendirilmesi için de çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. Bu çerçevede yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verildi.

ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor

Başkent Ankara'da geri dönüşüm atakları devam ediyor. Kentteki geri dönüşüm çalışmalarına hız verilirken Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), ortaya çıkan ürünlerin değerlendirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPlas AŞ, budanmış ya da devrilmiş ağaçların parçalarını ve odun atıklarını geri dönüştürerek yakacak olarak kullanılması için pelet haline getirirken, park ve bahçelerden toplanan atık plastikleri geri dönüşümle damlama sulama borusu haline getiriyor. Geri dönüşüm atağına ilişkin bilgiler veren ABB, geri dönüşüm ürünlerinin de Ankaralılara ücretsiz olarak dağıtıldığını bildirdi.

DAMLAMA SULAMA BORULARI ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR

Kahramankazan’da bulunan Ova Fidanlığı’na üretim için bir tesis kuran ABB iştiraklerinden BelPlas AŞ, Başkent genelinde budanmış veya devrilmiş ağaçların parçalarını ve odun artıklarını topluyor.

ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor

Tesise getirilen ağaç parçaları ve odunlar öğütülerek, toz talaş hâline getiriliyor ve kurutulmaya başlanıyor. Kurutulan talaşlar daha sonra sıkıştırılarak pelet hâline getiriliyor. Geri dönüşüm projeleri için Kahramankazan’da kurulan tesis, 1 dakikada 60 metre uzunluğunda boru üretebilirken, toplamda günlük vardiyada 30 bin üretim yapabiliyor.

ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor - Resim : 2Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren BelPlas AŞ, Kahramankazan’da kurulan tesislerde park ve bahçelerden topladığı atık plastikleri 20 santimetre ve 1 metre arasında damlama sulama borusu haline getiriyor. Başkent genelinde kırsal kalkınmayı artırmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, üretilen damlama sulama borularını çiftçilere ücretsiz olarak dağıtıyor.

ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor - Resim : 3

PELETLER SOSYAL YARDIM ALAN AİLELERE ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesinin 1 milyon 480 bin metrekarelik alanda hizmete açtığı Hacıkadın Kent Ormanı kış aylarında da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

ABB geri dönüşüm atağına devam ediyor! Geri dönüşüm ürünleri dar gelirli ailelere ücretsiz veriliyor - Resim : 4

Yakacak olarak kullanılmak üzere geri dönüştürülen peletler, park içine kurulan çardaklarda bulunan pelet sobalarında yakacak olarak kullanılıyor. Bu çerçevede ABB'den sosyal yardım alan ailelere yakacak olarak ücretsiz olarak dağıtılması planlanıyor.

Haberankara.com

SONRAKİ HABER