ABB Sincan’da çocuk etkinlik merkezlerine bir yenisini daha ekledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocuk etkinlik merkezlerini genişletmeye devam ediyor. Bir yeni şube de Sincan Osmanlı Mahallesi’ne açıldı.

ABB Sincan’da çocuk etkinlik merkezlerine bir yenisini daha ekledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) kültürel ve sosyal faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Modern, huzurlu ve kültürel faaliyetlerle dolu bir yaşam tarzına önem veren ABB, bu faaliyetler kapsamında çocukları ve gençleri birçok sosyal alanda buluşturuyor.

Belediye başkanı Mansur Yavaş’ın öncülüğünde Ankara Büyükşehir Belediyesi, çocukların eğitiminde, gelişimnde, sanatsal ve sosyal faaliyetlerle buluşmalarına ağırlık vererek, hem bilgi birikimlerini hem de sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla pek çok faaliyette bulunuyor.

BİR ŞUBE DE SİNCAN’DA AÇILDI

ABB Sincan’da çocuk etkinlik merkezlerine bir yenisini daha ekledi

ABB, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve çocukların gelişimine katkıda bulunmak adına birçok ilçede çocuk eğitim merkezleri açarken bu kapsamda onların sayısını da artırmaya çalışıyor. ABB bünyesindeki Çocuk Eğitim Merkezleri sayılarını giderek artırırken bir şubesi de Sincan’daki Osmanlı Mahallesi’ne açıldı.

İçerisinde uyku odalarından atölye sınıflarına, yemekhaneden çocuk oyun alanına kadar birçok farklı donatıyı barındıran ve yüzde 95’ini tamamlanan, Sincan Osmanlı Mahallesi "100. Yıl Çocuk Etkinlik Merkezi" 36-66 ay yaş grubu çocuklar için yakında faaliyete geçmeye hazırlanılıyor.

ABB, Sincan Osmanlı Mahallesi’nde açtığı yeni Çocuk Etkinlik Merkezi’ni, bakım, tadilat ve yenilenme aşamalarının olduğu merkezin iç cephesini gösterdiği bir tanıtım videosu ile birlikte sosyal medya hesapları üzerinden de paylaştı.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER