ANASAYFA Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı birinci toplantısı yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı birinci toplantısı yapıldı

Ankara ile ilgili önemli konuların görüşüldüğü Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısının mayıs ayındaki ilk oturumu gerçekleşti. ABB Meclisi'nde görüşülen konular ise vatandaşların gündeminde yer aldı.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı birinci toplantısı yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi, mayıs ayı birinci toplantısını gerçekleştirdi. ABB'nin Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantı, Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık başkanlığında yapıldı. 

ABB Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık'ın, belediyenin envanterinde bulunan aracın bir yıl süreyle Yenimahalle Belediyesinin emrinde geçici olarak görevlendirilmesine ilişkin başkanlık yazısını okumasının ardından, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın söz alarak, CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'na "Bir tane 2014 model kamyon. Bunun bir özelliği mi var, merak ediyorum." sorusunu yöneltti. Ardından söz alan Neslihanoğlu, "Bu araç, kültür hizmetlerinde kullandığımız bir seyyar sahne aracı. Bu yıl 6. yılı olacak. Daire başkanlığımız da bir yıl süreyle uzatıyor. Rutin gönderilen bir araç." yanıtını verdi.

ABB BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI BİRİNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Gündem dışı söz alan Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın'ın geçen hafta sosyal medya üzerinden, Portaş şirketine asılsız iddialarda bulunduğunu söyledi.
Portaş'ın kapısının herkese açık olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Özarslan, "Şirketin 2019 yılında hiçbir faaliyeti yok. Şu an ise kentsel dönüşümden sosyal konut yapımına, rekreasyon alanlarına verdiği desteğe ve kreşlere kadar büyük işler yapmaktadır.'' dedi. Açıklamasına devam eden Keçiören Belediye Başkanı Özarslan, ‘’Biz 2019 yılında aldığımız şirketi büyüttüğümüz gibi kara geçirdik. Ankara halkına hizmet eden Ankara Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik adına yaptığı projeleri destekleyen Portaş'ımızı el birliğiyle büyütelim derken, şirketimizi asılsız iddialarla sosyal medyada meşgul ediyoruz." diye konuştu.

Nihat Yalçın da sosyal medya hesabından, Portaş'a yönelik paylaştığı tüm bilgileri, ABB'nin belediye şirketleriyle ilgili yayımladığı raporlardan aldığını belirtti. Ortada bir yanlış ve iftira varsa, onun bu belgelerde olabileceği değerlendirmesinde bulunan Yalçın, "Bir tanesinin iftira olduğunu ispatlayın, ben bugün meclis üyeliğinden istifa ederim." dedi. AK Parti Keçiören meclis üyesi Fatih Ünal da Yalçın'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamayı harfiyen kabul ettiklerini söyledi. Toplantıda, önceki birleşim tutanak özeti ve önergeler okunarak, oy birliğiyle kabul edildi. ABB Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık, 14 Mayıs günü saat 18.00'de meclisi toplamak üzere oturumu kapattı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çamlıdere Belediye Başkanı Adem Ceylan EGO seferlerinde yeni saat düzenlemesi yapıldığını duyurdu

Çamlıdere Belediye Başkanı Adem Ceylan EGO seferlerinde yeni saat düzenlemesi yapıldığını duyurdu