ANASAYFA Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci toplantısını yaptı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci toplantısını yaptı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci toplantısı yapıldı. Toplantıda görüşülen konular merak edilirken Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık başkanlığında gerçekleşen toplantının üçüncü oturumu için de tarih verildi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci toplantısını yaptı

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi mayıs ayı toplantılarına start verildi. Mayıs ayında gerçekleşecek olan toplantının ikinci oturumu için Meclis üyeleri 14 Mayıs tarihi ile yeniden bir araya geldi. 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantı, Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık başkanlığında gerçekleşti.

ABB MECLİSİ MAYIS AYI İKİNCİ TOPLANTISINI YAPTI

ABB Meclisi'nde mayıs ayı toplantısının ilk oturumunda AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın, CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu'na "Bir tane 2014 model kamyon. Bunun bir özelliği mi var, merak ediyorum." sorusunu yöneltti. Neslihanoğlu ise "Bu araç, kültür hizmetlerinde kullandığımız bir seyyar sahne aracı. Bu yıl 6. yılı olacak. Daire başkanlığımız da bir yıl süreyle uzatıyor. Rutin gönderilen bir araç." yanıtını vermişti. 

14 Mayıs tatihi ile gerçekleştirilen toplantıda, önceki birleşim tutanak özeti ve önergeler okunarak, oy birliğiyle kabul edildi. Gündem dışı söz alan CHP Yenimahalle Meclis Üyesi Ece Yılmaz, yaklaşan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele döneminde Anadolu'da 96 miting yaptığını belirten CHP Yenimahalle Meclis Üyesi Yılmaz, böylece fikri hayal olan cumhuriyetin Türk milletinin çınarı ağacı haline geldiğini ifade etti. Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ertan Işık, 15 Mayıs günü saat 18.00'de meclisi toplamak üzere oturumu kapattı. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
AFAD AÇIKLADI! İzmir'de deprem oldu! Korkutan büyüklük

AFAD AÇIKLADI! İzmir'de deprem oldu! Korkutan büyüklük