Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Tayvan Büyükelçiliği toplantı gerçekleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Tayvan Büyükelçiliği bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Tayvan Büyükelçiliği toplantı gerçekleştirdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile Tayvan Büyükelçiliği akıllı, dirençli ve sürdürebilir kentler toplantısı için bir araya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Tayvan Büyükelçiliği ile akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler kapsamında istişare toplantısı gerçekleştirdi. Tayvan Büyükelçiliği tarafından Afet İşleri Daire Başkanlığına enkaz altı canlı tespit etme ve enkaz altı kablosuz dinleme tespit cihazları ile uluslararası arama kurtarma standartlarına sahip görüntüleme cihazları hibe edildi. Hibe edilen enkaz altı canlı tespit etme ve enkaz altı kablosuz dinleme tespit cihazları ile uluslararası arama kurtarma standartlarına sahip görüntüleme cihazları, Afet İşleri Daire Başkanlığı envanterine alındı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Tayvan Büyükelçiliği toplantı gerçekleştirdi

TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

Toplantı, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Afet İşleri Daire Başkanı Özkan Erel ve AKOM Şube Müdürü Akif Tezel öncülük etti. İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama ve Kurtarma ekipleri tarafından bilgi ve deneyim paylaşımı yapılan toplantıya Tayvan Büyükelçisi Volkan Chich-Yang Huag, 6 Şubat'taki depremlerde arama kurtarma çalışmalarında görev alan Chang Yu-Chung, Ulusal İtfaiye Ajansı Genel Sekreteri Huang Po-Chun, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi Komutan Yardımcısı Su Hsuao-Hsuan, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi Ofis Memuru Tsai Pai-Hsiu, Özel Arama ve Kurtarma Ekibi görevlileri ile AKUT İstanbul ve Ankara üst düzey yöneticileri de katılım gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), X hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Tayvan Büyükelçiliği ile akıllı, dirençli ve sürdürülebilir kentler konusunda önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda bilgi ve deneyim paylaşımı yapılırken, Tayvan Büyükelçiliği tarafından Afet İşleri Daire Başkanlığına enkaz altı canlı tespit ve dinleme cihazları ile görüntüleme cihazları hibe edildi."

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Tayvan Büyükelçiliği toplantı gerçekleştirdi - Resim : 2

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin X hesabındaki paylaşımında, Tayvan Büyükelçiliği ile gerçekleştirilen toplantıdan kesitler yer aldı.

Kaynak: İHA
SONRAKİ HABER