ANASAYFA Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara rekor oy oranıyla yeniden Mansur Yavaş dedi!

Ankara rekor oy oranıyla yeniden Mansur Yavaş dedi!

31 Mart yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından Ankara rekor oy oranı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden Mansur Yavaş dedi.
yazar
Sinem GÜVEN
Ankara rekor oy oranıyla yeniden Mansur Yavaş dedi!

Ankara’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin galibi yeniden Mansur Yavaş oldu. 
2019 yerel seçimlerinde Ankara’yı yüzde 50.93’lük oranla kazanan CHP adayı Mansur Yavaş’a 2024 yılında sandıktan rekor oy çıktı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Mansur Yavaş Ankaralı vatandaşları büyükşehir belediyesinin bahçesine davet etti.

BAŞKENTLİLER ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AKIN ETTİ 

Mansur Yavaş seçim zaferinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesinin bahçesini dolduran halkla buluştu. Yavaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı kutlama çağrısı sonrasında konvoylar halinde Ankara Büyükşehir Belediyesine akın eden halk zaferi büyük bir coşkuyla kutladı.

“ANKARA HALKINA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki ikinci döneminin ilk açıklamasını yapan Yavaş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm parti teşkilatına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Bizim bu seçimde de asıl kahramanlarımız yine isimsiz olanlardı. Cadde cadde, sokak sokak; bir kaldırım taşını bile eksik bırakmayacak şekilde çalışan, Başkentimizin adil yönetim anlayışı için birçok fedakârlıkta bulunan Ankara halkının tamamına yürekten teşekkür ediyorum. Kendilerine atılan iftiralara rağmen bana güç veren, gözlerine her baktığımda hayatın anlamını yeniden keşfettiğim, biricik aileme ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Ve bize atılan iftiralara karşı dualarını kalkan gibi kullanan; aldığımız her solukta, attığımız her adımda güçlerini yanımızda hissettiğimiz herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

"6 MİLYON ANKARALIYA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

"Bizim karşımızda düşman yok. Hepimiz bu vatanın, bu kentin onurlu birer ferdiyiz” diyen Yavaş artık seçimin bittiğine işaret ederek, “Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, dünyaya bakışımız farklı olabilir. Rozetimizi çıkaracağız, 6 milyon Ankaralıya kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ TURGUT ALTINOK’TUR” 

Bu seçimin kaybedeninin kendilerine oy vermeyen hemşehrileri olmadığını belirten Yavaş, Ankaralının helal oylarıyla tüm Türkiye’de Mansur Yavaş belediyeciliğinin tescillendiğini vurgulayarak, “Bu seçimin kaybedeni, rakibimiz için çalışan hemşehrilerimiz de değildir. Bizler onların çabalarına, emeklerine ve özverilerine de sonuna kadar saygı duyuyoruz, onlara da yürekten teşekkür ediyoruz. Bu seçimin kaybedeni, siyasi hayatını müfteri olarak tamamlayan Turgut Altınok’tur. Geçen seçimden hiç ders almayanlar, tertemiz vatanseverlere iftira atanlar, kirli siyasetten medet umanlar Ankara halkının yüce iradesi karşısında bir kez daha kaybettiler ve kaybetmeye de devam edecekler” ifadelerini kullandı.

“ANKARA’YI YİNE ŞEFFAF, KATILIMCI VE HESAP VEREBİLİR BİR ANLAYIŞLA YÖNETECEĞİZ” 

“Bizim belediyecilik anlayışımız hiç kimseye değil, sadece Ankara halkına meftun, sevdalı bir belediyecilik anlayışıdır” diyen Yavaş, önceki dönem olduğu gibi Ankara’yı yine şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir bir anlayışla yöneteceklerini kaydetti. Yavaş, “Sizden aldığımız paranın hesabını yine size kuruşu kuruşuna vereceğiz. Kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Kimsenin yatağa aç ve açıkta girmesine seyirci kalmayacağız. Ankara’nın sanayisine, tarımına, turizmine, ulaşımına, altyapısına, teknolojisine, eğitimine, kültürüne ve sanatına yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

REKOR OYLA SEÇİLDİK!

Seçim sonuçlarının ülkede siyaset yapan herkese yol haritası çizdiğini vurgulayan Yavaş, şunları kaydetti: “Demek ki kimseyi ayırmadan hizmet ederseniz, yalnızca halkın size verdiği görevle ilgilenirseniz, kutuplaştırmaktan uzak durursanız, şeffaf olursanız, halka hesap verirseniz, başı dara düşenin yanına hızır gibi koşarsanız, ‘az laf, çok iş’ diyerek çalışırsanız işte böyle rekor oyla seçiliyorsunuz.”

Tarihi bir farkla seçildiğine işaret eden Yavaş, “Bu tarihi fark bizleri asla şımartmayacak. Tam aksine, sizlerin omuzlarımıza yüklediği bu büyük sorumluluğun bilincindeyiz ve sizlere layık olmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Bizlere düşen, yine herkesin başkanı olmak, herkese tebessümle sarılmak ve bir aile olduğumuzu yeniden göstermektir” diye konuştu.

“MİLLETİN İRADESİNE SAYGI DUYULMASINI İSTİYORUZ”

Ankaralılar için yorulmadan ve bıkmadan devletin en üst makamından en alt kademesine kadar uyum içerisinde çalışacaklarını kaydeden Yavaş, milletin iradesine saygı duyulmasını isteyerek önceki dönemde yaşatılan zorlukların ve engellemelerin bu dönemde yaşatılmaması temennisinde bulundu. 

DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ!

Ayrıca seçim sürecinde kendisine desteklerini açıklayan Yavaş, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, Milli Yol Partisi, Merkez Parti, Milliyetçi Türkiye Partisi ve Anadolu Birliği Partisi’nin Genel Başkanları, yöneticileri ve üyelerine de teşekkür ederek, “Yarından itibaren kolları sıvayıp kaldığımız yerden devam edeceğiz. 25 ilçemizin tamamını ziyaret edecek, dertleşecek, talepleri dinleyecek, çözümler üreteceğiz” şeklinde ifadelere yer verdi. 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara İlçe Belediyeleri'nin kazananları belli oldu!

Ankara İlçe Belediyeleri'nin kazananları belli oldu!