ANASAYFA Ankara Keşfet Ankara'da yaşayan 7-14 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz kulüpler duyuruldu! Sosyal faaliyetler ile gelişimleri desteklenecek

Ankara'da yaşayan 7-14 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz kulüpler duyuruldu! Sosyal faaliyetler ile gelişimleri desteklenecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet adresinden yapılan duyuru ile birlikte belirli yaş grubundaki çocuklar için sosyo-kültürel faaliyetleri desteklemek amacı ile ücretsiz kulüpler açıklandı.
yazar
Sinem GÜVEN
Ankara'da yaşayan 7-14 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz kulüpler duyuruldu! Sosyal faaliyetler ile gelişimleri desteklenecek

Çocukların gelişim çağında herhangi bir şekilde ruhsal ya da fiziki faaliyetlerden mahrum kalmamaları adına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından etkinlikler duyuruldu. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte belirli yaş grubundaki çocuklar için etkinliklerin düzenlendiği ifade edildi. Bu etkinliklere başvuruların ücretsiz olduğu ifade edilirken, yaş gruplarına özel olarak ayrılan etkinlik merkezlerine ilişkin de bilgilendirmelere yer verildi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK MERKEZLERİ!

Bu çerçevede belediye tarafından sunulan proje sayesinde çocukların her anlamda gelişimlerine katkıda bulunabilmek için yaş gruplarına göre projeler belediye tarafından kategori olarak şu şekilde duyuruldu;

ÇOCUK KULÜPLERİ = Ankara il sınırları içinde yaşayan 7-14 yaş arası, kulüplerimize üye olan çocukların beden ve ruh sağlığını korumak, sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek, üye çocukların ilgi alanları doğrultusunda eğitmek ve beceri kazandırmak için başvuru yapılabilmektedir.

ÇOCUK ETKİNLİK MERKEZLERİ = Ankara ili sınırları içerisinde yaşayan, başta Ankara Büyükşehir Belediyesi için çalışan personellerin çocukları olmak üzere, muhtaç, dezavantajlı, risk altında, ihtiyaç sahibi 36-66 aylık çocuklara yönelik faaliyetlerden faydalanmak için başvuru yapılabilmektedir.

ÇOCUK MECLİSİ = Ankara’da yaşayan 9-14 yaş arası çocukların, problemlerini, taleplerini özgürce ifade etmeleri, yaşadıkları kentle ilgili alınacak kararlarda söz sahibi olmaları, çözüm önerileri geliştirmeleri hedefiyle, kendi oylarıyla seçme ve seçilme deneyimini yaşayan, demokrasi kültürünü özümsemiş geleceğe güvenle bakan yeni nesiler yetiştirilmesi amacıyla başvuru yapılabilmektedir.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILMAKTADIR?

Belediye tarafından yapılan bu duyuruların ardından vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan biri de başvuru işlemlerinin nasıl yapılabileceği olmuştu. Bu çerçevede Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet adresinde yer alan ‘Çocuk Hizmetleri’ alanından forumlar doldurularak başvuru işlemlerinin tamamlanabileceği ifade edildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ebru Gündeş 4. evliliği hakkında ilk açıklamasını yaptı! Murat Osman Özdemir kimdir

Ebru Gündeş 4. evliliği hakkında ilk açıklamasını yaptı! Murat Osman Özdemir kimdir