ANASAYFA Ankara Keşfet Ankaralılar dikkat! Bayram sonrası ATM'lerden artık o paraları çekemeyebilirsiniz

Ankaralılar dikkat! Bayram sonrası ATM'lerden artık o paraları çekemeyebilirsiniz

Değişmesi beklenen sistem ile birlikte artık ATM'lerde belirli paraların çekilmesinin son bulabileceği ifade edildi. Buna göre gelen iddialara göre yeni düzenlemenin bayramdan sonra başlayabileceği belirtildi.
yazar
Haber Merkezi
Ankaralılar dikkat! Bayram sonrası ATM'lerden artık o paraları çekemeyebilirsiniz

Enflasyonda yaşanan yükselmelerin etkisine bağlı olarak yaşanan belli başlı değişimlere bir yenisi daha eklendi. Aldığımız herhangi bir ürünün fiyatından, sektörlerdeki etkilerine kadar pek çok konu gündeme gelirken bu yeni değişim bankacılık sektörüne de yansıdı. 

Ekonomim'de yer alan habere göre; Değişimlerin de etkisine bağlı olarak bankacılık sektörü için artık yeni bir dönemin başlayacağı ifade edildi. Öyle ki ATM'lerden çekilen banknotların değerlerinde yeni bir yapılandırmaya gidildi. Enflasyonun etkilerine bağlı olarak yapılacak olan bu değişime göre artık belirli banknotların ATM'lerden çekilemeyeceği iddialar arasında yer aldı. 

ATM'LERDEN 10 TL VE 20 TL ÇEKİLEMEYECEK!

Konu ile ilgili Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu'nun açıklamalarına göre bayramdan sonra gelecek olan yeni düzenlemeye göre ATM'lerden 10 ve 20 TL'lik banknotların artık çekilemeyeceği ifade edildi. Bu değişime göre bu tutarlar yerine artık daha büyük değerlerine sahip olan para birimlerinin çekilebileceği belirtildi.

Babuşçu tarafından edinilen bilgiler çerçevesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son dönemde bastığı her 5 yeni banknottan 4'ü 200 TL değerinde olması ATM'lerden para çekme ve para yatırma işlemlerinde bu değişikliğin en temel nedenlerinden biri olabileceğine değinildi.

YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI OLACAK!

Artan maliyetlerin etkisi ile birlikte yaşanan bu değişiklik sonucunda 10 TL ve 20 TL'lik banknotların yerine ATM'lerden sadece 50, 100 ve 200 TL'lik banknotların satışının yapılacağı ifade edildi. Bayramdan sonra yürürlüğe girmesi beklenen bu değişiklik yeni bir dönemin de başlangıcı olarak kabul edildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Son Dakika! Malatya'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son Dakika! Malatya'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi