ANASAYFA Ankara Keşfet Cumhuriyet tarihinin en önemli tanıklarından biri ziyarete açıldı! Ramazan Bayramı'na kadar Ankaralılara tamamen ücretsiz

Cumhuriyet tarihinin en önemli tanıklarından biri ziyarete açıldı! Ramazan Bayramı'na kadar Ankaralılara tamamen ücretsiz

Cumhuriyet tarihinin en önemli tanıklarından birinin restorasyonu, Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı tarafından tamamlandı. Ankaralılara müjde de geldi. Ramazan Bayramı'na kadar bütün ziyaretler ücretsiz olacak. Tarihin tozlu sayfaları o müzeyle aralanacak.
yazar
Haber Merkezi
Cumhuriyet tarihinin en önemli tanıklarından biri ziyarete açıldı! Ramazan Bayramı'na kadar Ankaralılara tamamen ücretsiz

Ankara'da, Türk ve dünya siyasetinden önemli isimleri ağırlayan, gazeteciler ve sanatçıların buluşma noktası, Cumhuriyetin anıtsal yapılarından Ankara Palas'ın restorasyonu nihayet tamamlandı. 

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı tarafından, 2018 yılında restorasyonuna başlanan Ankara Palas'ta çalışmalar tamamlanırken, 22 Şubat 2024 Perşembe günü itibariyle tüm Ankaralıların ziyaretine açıldı. 

Ankara Palas Müzesi, köklü tarihi ile Türk siyasetinin en önemli tanıkları arasında yer alıyor.  

DÜNYA SİYASETÇİLERİNDEN CUMHURİYET BALOLARINA… 

1927 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve hem Türk hem de dünya siyasetinden önemli isimleri ağırlayan, ünlü Cumhuriyet balolarının ev sahipliğini yapan Ankara Palas,  1975’e kadar otel olarak işletildi, 1976-1982 arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ofis ve sergi alanı olarak kullanıldı, 1982 yılında Dışişleri Bakanlığı tarafından kapsamlı bir restorasyondan geçirildi ve 29 Ekim 1983 günü düzenlenen kabul resmiyle "Ankara Palas Devlet Konukevi" olarak hizmet vermeye başladı. 

Ankara Palas'ta İran Şehinşahı Rıza, Afgan Kralı Emanullah Han, Irak Kralı Emir Faysal, Yunanistan Başbakanı Elefterios Venizelos ve ABD Başkanı Dwight Eisenhower gibi ünlü siyasi figürler ağırlandı. 

RAMAZAN BAYRAMI'NA KADAR TAMAMEN ÜCRETSİZ

2018 yılında restorasyonuna başlanan ve 22 Şubat itibariyle ziyarete açılan Ankara Palas Müzesi, tarihin tozlu sayfalarına ışık tutacak. 

Yapılan açıklamalarda, müzenin pazartesi günleri hariç her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vereceği belirtilirken, Ramazan Bayramı'na kadar tamamen ücretsiz olacağının müjdesi de verildi. 

Haberankara.com 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaralılar buranın kendi elektriğini ürettiğini biliyor muydunuz? Milyonlar her gün buradan geçiyor

Ankaralılar buranın kendi elektriğini ürettiğini biliyor muydunuz? Milyonlar her gün buradan geçiyor