ANASAYFA Çankaya ASKİ Genel Müdürlüğü duyurdu! Çankaya Aksu Caddesi'ndeki sel çilesi sona erecek

ASKİ Genel Müdürlüğü duyurdu! Çankaya Aksu Caddesi'ndeki sel çilesi sona erecek

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın uzun yıllardır ihmal edilen sorunlarını program kapsamında gündemine alarak çözmeye devam ediyor. Bu çerçevede Çankaya'nın Aksu Caddesi'ndeki sel çilesinin de son bulacağını bildirdi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
ASKİ Genel Müdürlüğü duyurdu! Çankaya Aksu Caddesi'ndeki sel çilesi sona erecek

Başkent Ankara'da çalışmalarını sürdüren büyükşehir belediyesi halkın sorunlarını çözmeye devam ediyor. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Ankara’nın yıllardır ihmal edilen sorunlarını program kapsamında birer birer gündemine alarak çözmeye devam ediyor.

Başkentte hiçbir ayrım yapmadan tüm ilçelerin altyapısını güçlendirmek ve yaşam kalitesini artırmak için kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren ASKİ, şimdi de Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi’nin sel çilesine son vermek için harekete geçti. Bölgede, 260 bin liralık altyapı yatırımı gerçekleştiren ekipler, 44 metre 600 mm beton boru ve 21 adet ızgara imalatı inşa ediyor.

ÇANKAYA AKSU CADDESİ’NİN SEL ÇİLESİ SON BULUYOR

ASKİ ekipleri, Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi’nde daha önceki hatların yetersiz oluşu ve yanlış bağlantılar sonucu oluşan sıkıntıları gidermek için 1'nci kademe çalışmalarını başlattı.

toy-6218-001.jpg

Bölgedeki yağmur ve su baskınlarının önüne geçmeyi planlayan ekipler, İncesu deresinin deşarjını sağlayacak yağmur suyu hatlarıyla birlikte bu sıkıntının giderilmesini hedefliyor.

toy-6277.jpg

Ekiplerini çalışmalarını yerinde inceleyen Bölge Su ve Kanal İşletme Daire Başkanı İlteriş Çankaya, ‘‘Çankaya ilçesi Fidanlık ve Sağlık Mahalleleri Aksu Caddesi üzerinde yer alan daha önceki hatların yetersiz oluşu, yanlış bağlantılar sonucu yoğun yağışlarda sel baskınlarının yaşanması nedeniyle sorunlu ve hatalı imalatların düzeltilmesi, sıkıntıların giderilmesi için 1. kademe aşamasının çalışmasını başlattık.'' ifadelerine yer verdi.

toy-6245.jpg

''BU İLK AŞAMA ÇALIŞMAMIZ İKİNCİ AŞAMA ÇALIŞMAMIZ DA OLACAK''

Başkan Çankaya, ''Buradaki çalışmalarımız sonucu yağmur ve su baskınlarının önüne geçmeyi ve İncesu Deresi'ne, tamamen deşarjını sağlayacağımız yağmur suyu hatlarıyla bir daha böyle bir sıkıntının yaşanmamasını planlıyoruz. Bu ilk aşama çalışmamız ikinci aşama çalışmamız da olacak.

toy-6207.jpg

Trafik ve gerekli izinlerin alınmasına müteakip çalışmaları tamamlayıp burada yaşanan sel baskınların önüne geçmeyi hedefliyoruz.’’ diyerek sözlerine son verdi.

toy-6218.jpg

Bölgedeki yağmur ve sel sorununun tamamen çözülmesi için ekiplerin çalışmalarına devam edeceği açıklanırken Çankayalılar da çalışma kapsamında yetkililere teşekkürlerini iletti.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Sincan Belediyesi emlak, ÇTV, ilan reklam vergileri için son ödeme tarihini duyurdu!

Sincan Belediyesi emlak, ÇTV, ilan reklam vergileri için son ödeme tarihini duyurdu!