Çankaya Belediyesi emlak ve çevre temizlik vergisi ödeme kanallarını açıkladı

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri mayıs ayı ile beraber gündeme geldi. Mayıs ayında yapılması gereken vergi ödemesine ilişkin belediyelerden açıklama gelmeye devam ederken Çankaya Belediyesi de bir hatırlatmada bulundu.

Çankaya Belediyesi emlak ve çevre temizlik vergisi ödeme kanallarını açıkladı

Mülk sahiplerinin yılın belirli dönemlerinde ödemeleri gereken emlak ve çevre temizlik vergisi ile ilgili detaylar vatandaşların gündeminde yer alıyor. vergi ödeme yükümlülüğü bulunan kişilerin ödemelerini zamanında yapması büyük bir önem taşırken Çankaya Belediyesinden de bir hatırlatma geldi.

Çankaya Belediyesi, ilçede ikamet eden vatandaşlara 2024 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi ilk taksit ödemelerinin son gününün 31 Mayıs olduğunu hatırlatarak ödeme kanalları hakkında bilgiler verdi.

ÇANKAYA BELEDİYESİ EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ NASIL, NE ZAMAN ÖDENİR?

Çankaya Belediyesi, emlak ve çevre temizlik vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerine ilk taksitlerini 31 Mayıs 2024 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini hatırlattı.

Çankaya Belediyesi emlak ve çevre temizlik vergisi ödeme kanallarını açıkladı

Belediyelere ödenen emlak ve çevre temizlik vergilerinde vatandaşların faizle karşılaşmaması için vergilerini belirtilen tarihlerde ödenmesi konusunda hatırlatama bulundu. Çankaya Belediyesi, ödeme kanallarını da paylaştı. Buna göre vatandaşlara banka ve belediyenin internet sayfasından online vezne yoluyla da ödeme imkanı verileceğini ifade eden Çankaya Belediyesinin paylaştığı detayları derledik.

ÇANKAYA BELEDİYESİ EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ NEREYE ÖDENİR?

Çankaya'daki vergi mükellefleri, tahsilat bürolarının yanı sıra belediyenin internet sitesi ‘’ebelediye.cankaya.bel.tr'' ile Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden 31 Mayıs’a kadar ödemelerini yapabilecek.

Çankaya Belediyesi emlak ve çevre temizlik vergisi ödeme kanallarını açıkladı - Resim : 2

Vatandaşlar semtlerde bulunan tahsilat bürolarında hafta içi 08.00-16.00 saatleri arasında Kızılay’da bulunan Çankaya Belediye Başkanlığı binasında ise 08.00-17.00 saatleri arasında vergi ödemesi yapabilecek. Çankaya Belediyesine bağlı tahsilat şubelerinin adres ve telefonları ise:

  • Merkez: Çankaya Belediyesi Hizmet Binası Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay 458 89 00
  • Dikmen Tahsilat Bürosu: İlke Cad. No:1 Sokullu Çankaya Evi içi – 481 21 36
  • Yıldız Tahsilat Bürosu: Turan Güneş Bulvarı Tiflis Cad. No 38 - 441 66 54
  • Emek Tahsilat Bürosu: Emek Mah. 28. Cad. No:2 Semt Pazarı İçi - 215 76 99
  • Küçükesat: Bülbülderesi Caddesi Esat Çankaya Evi içi
  • Çayyolu Tahsilat Bürosu: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2924. Cad. No:1
  • Yüzüncü Yıl Tahsilat Bürosu: 1534 Sok. ile 1524 Sok. kesişimi -284 83 70

Taksit şeklinde de ödenebilen vergileri dileyen tek seferde de ödeyebilecek.

Haberankara.com

SONRAKİ HABER