Çankaya Belediyesinden eğitim alan öğrenciler Avrupa'da Türkiye'yi temsil etme fırsatı yakalıyor

Çankaya Belediyesi ilçede her yaştan insanın kendini geliştirmesi adına çeşitli eğitimler veriyor. Eğitim alan öğrenciler daha sonrasında yurt dışında eğitim alma hakkına sahip olarak ilçeyi ve ülkeyi gururlandırıyor.

Çankaya Belediyesinden eğitim alan öğrenciler Avrupa'da Türkiye'yi temsil etme fırsatı yakalıyor

Yerel yönetimler yapmış oldukları hizmet faaliyetlerine paralel olarak vermiş oldukları sosyal eğitimler ile de önemli başarılara köprü oluyor. Bu kapsamda Çankaya Belediyesi bünyesinde hizmet veren Turan Erol Sanat Atölyesinde eğitim alan bir gencin Hollanda'da bir üniversitenin yetenek sınavından geçtiği öğrenildi.

GENÇ DOĞAN HOLLANDA'YA GİDECEK

Sanat konusunda yaşanan bu gelişme Çankaya Belediyesi tarafından büyük bir mutluluk yaşanmasına neden oldu. Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde eğitim veren Turan Erol Sanat Atölyesinde verilen eğitimler ile gençlerin sanat konusunda kendilerini geliştirmeleri ve yeteneklerinin farkına varmaları amaçlanıyor.

Çankaya Belediyesinden eğitim alan öğrenciler Avrupa'da Türkiye'yi temsil etme fırsatı yakalıyor

Bu kurslarda eğitim gören ODTÜ Psikoloji bölümü öğrencisi Nurgül Merve Doğan elde etmiş olduğu başarı ile adından söz ettirdi. Genç Doğan kurstan almış olduğu bilgi ve birikimle Hollanda'da yer alan ArtEZ Üniversitesi Deneyime ve Araştırmaya Dayalı Güzel Sanatlar yetenek sınavını geçti. Doğan elde ettiği başarı ile ilgili “Turan Erol Sanat Atölyesi'nde eğitim almaya başladıktan sonra Avrupa'daki üniversiteleri takip etmeye ve başvuru yapmaya başladım. ArtEZ Sanat Okulu'na başvurmayı düşündüğüm dönemde Atölye eğitmenleri Elif Hoca ve Hasan Hoca beni çok desteklediler ve portfolyomun hazırlanmasına yardımcı oldular” dedi.

VERİLEN KURS FIRSAT OLDU

Potfolyo hazırladıktan sonrasında Hollanda'da ki üniversite ile iletişime geçen Doğan yapılan online görüşme sonrasında Üniversiteye kabul aldığını söyledi. Nurgül Merve Doğan Çankaya Belediyesi tarafından aldığı kurs eğitiminin kendisi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Doğan “Kurs fiyatlarını karşılayabilecek durumum yoktu. Kuğulu Park'ta yer alan bir afişte Turan Erol Sanat Atölyesi'ni gördüm ve eğitimlerin ücretsiz olduğunu öğrendim” dedi.

Nurgül Merve Doğan'ın elde etmiş olduğu başarı diğer gençler için örnek oldu. Çankaya Belediyesi gençlere bir çok konuda verdiği eğitim ile destek oluyor.

SONRAKİ HABER