ABD Başkanı Biden: Tek bir işimiz var bu da Donald Trump’ı yenmek!

ABD başkanlık seçimlerine sayılı günler kalırken Joe Biden ve Donald Trump arasındaki rekabet kızıştı. ABD Başkanı Joe Biden tek işlerinin Trump’ı yenmek olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Biden: Tek bir işimiz var bu da Donald Trump’ı yenmek!

ABD başkanlık seçimlerine az bir zaman kala CNN’de karşılaştıkları canlı yayında Biden ve Trump arasındaki rekabet kızışırken, Biden adaylıktan çekilme iddialarına yanıt verdi, Cumhuriyetçi rakibi Trump ile 27 Haziran gecesi çıktığı canlı yayından sonra başlayan "adaylıktan çekilmesi" çağrıları üzerine Kongre'deki demokratlara mektup gönderdi.

“BU YARIŞTA KALMAYA KARARLIYIM”

Mektupta, sağlığı ile ilgili tartışmaları ve adaylıktan çekilme çağrılarını reddeden Biden, "Basında ve başka yerlerdeki tüm spekülasyonlara rağmen, bu yarışta kalmaya, bu yarışı sonuna kadar götürmeye ve Donald Trump'ı yenmeye kararlı olduğumu bilmenizi isterim." Ifadelerini kullandı.

"TEK İŞİMİZ VAR TRUMP’I YENMEK"

"Bu tartışmaları bitirmenin zamanı geldi. Tek bir işimiz var, bu da Donald Trump'ı yenmek. Kararlılığın zayıflaması veya önümüzdeki görevle ilgili netlik eksikliği yalnızca Trump'a yardımcı olur ve bize zarar verir.”

Öte yandan, Biden'ın canlı yayından bu yana defalarca yarıştan çekilmeyeceğini açıklamasına rağmen Demokrat parti kulislerinde adaylığını devam ettirip ettirmeme konusunda tartışmalar devam ediyor.

CNN'e konuşan Biden'ın kampanya yetkilileri, canlı seçim tartışmasından sonra Biden’ın, Senato, Temsilciler Meclisi ve komitelerdeki Demokrat liderler dahil, Washington'da ileri gelen 20 Demokrat Kongre üyesine bizzat ulaşarak onlara endişeleri konusunda güvence vermeye çalıştığını bildirdi.

Ancak buna rağmen dün, yaklaşık 6 üst düzey Demokrat Kongre üyesinin Temsilciler Meclisi azınlık lideri Hakeem Jeffries ile görüşerek, Biden’ın sağlık durumu konusunda endişelerini dile getirdiği ve başkan adaylığını bırakması taleplerini dile getirdiği belirtildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
SONRAKİ HABER