ABD'de kargo gemisinin çarptığı Francis Scott Key Köprüsü yıkıldı

ABD'nin Maryland eyaletinde meydana gelen deniz kazasında kargo gemisinin çarptığı köprü yerle bir oldu. Köprüden insanların ve araçların nehre düştüğü açıklandı.

Amerika'dan gelen görüntüler tüm dünyada büyük bir şok yaşanmasına neden olurken dev köprü kağıttan maket gibi bir anda yerle bir oldu. Gece 01:35'te meydana gelen kazada Singapur bandıralı kargo gemisinin çarptığı gemi yıkılırken köprünün üzerinden bulunan 7 kişi ile çok sayıda aracın sulara gömüldüğü açıklandı.

1977 senesinde hizmete açılan köprünün 4 şeritli olduğu belirtilirken Patapsco Nehri üzerinde yer alan Francis Scott Key Köprüsü'nün tamamen yıkıldığı belirlenirken gece saatlerinde yapılan açıklamada köprünün yıkıldığı haberi doğrulanırken ardından köprünün çöküş görüntüleri de yayımlandı.

ABD'DE KÖRPÜ YIKILDI ÇOK SAYIDA ARAÇ VE KİŞİ KAYIP!

ABD'nin Maryland eyaletinde Singapur bandıralı kargo gemisinin çarptığı köprü yıkıldı. ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentindeki Patapsco Nehri üzerinde yer alan Francis Scott Key Köprüsü'ne yerel saatle 01.35’te kargo gemisi çarptı. Geminin çarpmasının ardından köprü saniyeler içinde yıkıldı.

Maryland Ulaşım Otoritesi (MTA) kazanın ardından trafiğin yönlendirildiğini ve yaralanma ya da can kaybı yaşanıp yaşanmadığının henüz bilinmediğini açıkladı. Köprüye çarpan Singapur bandıralı Dali isimli gemideki hasar ile eyaletler arası yol ile çevre yolunu birbirine bağlayan köprüdeki hasarın da henüz netleşmediği belirtildi. ABD’nin milli marşının yazarı Francis Scott Key'in adının verildiği yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki 4 şeritli köprü 1977'de hizmete açılmıştı.

Arama kurtarma ekiplerinin zamana karşı yarışı devam ederken Baltimore Şehri İtfaiye Teşkilatı ekipleri tarafından yapılan son açıklamada ilk belirlemelere göre 7 kişinin ve 4'den fazla aracın suya düştüğüne dair bilgilere ulaşıldığı ifade edildi. Ekipler kayıp kişileri ve suya düşen araçları aramaya devam ediyorlar…