ANASAYFA Dünya Dünyada felaketler bitmiyor! Bu kez de komşuyu Elias fırtınası vurdu! Yunanistan sular altında kaldı

Dünyada felaketler bitmiyor! Bu kez de komşuyu Elias fırtınası vurdu! Yunanistan sular altında kaldı

2023 yılı boyunca dünyanın bir çok noktasında birbirinden yıkıcı felaketler yaşandı. Yılın basında Türkiye olarak deprem felaketini yaşadıktan sonra dünyada yaşanılan yıkıcı olayların ardı arkası kesilmedi.
Dünyada felaketler bitmiyor! Bu kez de komşuyu Elias fırtınası vurdu! Yunanistan sular altında kaldı

Yunanistan'da geçtiğimiz Ağustos ayında çıkan yangınlardan sonra Daniel fırtınasının vurduğu Yunanistan, şimdi de Elias fırtınasına teslim oldu. Komşu ülkemiz olan Yunanistan, son aylarda yaşadığı felaketler birbirini kovalıyor.

Salı günü başlayan ve Orta Yunanistan ile Atina yakınlarındaki Eğriboz (Evia) Adası’nda büyük hasara yol açan Elias fırtınası, etkisini iki gündür sürdürüyor. İçinde 2 kişinin bulunduğu helikopter Eğriboz Adası'nda denize düştü. Kazanın kötü hava şartlarından mı yoksa arızadan mı olduğu bölgedeki emniyet güçleri tarafından araştırılıyor.

screenshot-1-001.jpg

ADANIN BÜYÜK BÖLÜMÜ KARANLIKTA

Elias fırtınasının getirdiği yağışlardan sonra adadaki su seviyesi 60 santimi geçti ve adada yaşam felç oldu. Adanın bütük bölümü sular altında kaldığı için 2 gündür karanlıktalar. Ayrıca Eğriboz’un merkezinde bulunan Halkida şehrinde, itfaiye garajı sular altında kalınca kurtarma çalışmalarında büyük aksaklıklar yaşandı.

screenshot-2.jpg

20 GÜNDE İKİ KEZ SEL FELAKETİNİ YAŞADILAR

Geçtiğimiz ay Daniel fırtınasında Orta Yunanistan’daki Volos, Larisa ve Kardiça şehirleri ve civardaki köyler büyük hasar görmüştü. Aynı yerler yaklaşık 20 gün arayla tekrar sular altında kaldı. Yetkililer yüzlerce yerleşim yerini boşalttılar.
Evlerinde mahsur kalan yüzlerce insan kurtarılmayı bekledi. Okullar bir süre kapatıldı. Henüz okulların açılacağı tarih açıklanmadı.

screenshot-5-002.jpg

Yüzde 88’lik bölümü sular altında kalan Volos’un Belediye Başkanı Ahileas Beos “Durum kontrolden çıkıyor. Kendinizi evlerinize kapatın, üst katlara çıkın, hayatınızı koruyun” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Araç sahibi olan milyonları ilgilendiriyor! Ankaralılar aman dikkat ödemeyenlere faiz işletilecek cepler yanacak

Araç sahibi olan milyonları ilgilendiriyor! Ankaralılar aman dikkat ödemeyenlere faiz işletilecek cepler yanacak