ATO Başkanı Baran Tiga Vakfı’nın teknoloji toplantısına katıldı

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Tiga Vakfı’nın “Teknoloji Yıldızları Buluşması” toplantısına katıldı. Toplantıda burs verilen öğrenciler ve bilişim sektörü profesyonelleri buluştu.

ATO Başkanı Baran Tiga Vakfı’nın teknoloji toplantısına katıldı
Furkan Erkan Furkan Erkan

ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz’ın kurucusu olduğu Tiga Vakfı, “Teknoloji Yıldızları Buluşması” toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda vakfın burs verdiği öğrenciler, bilişim sektörü profesyonelleri buluşurken toplantıya ATO Başkanı Gürsel Baran da katıldı.

“İlaç Takip Sistemi”, “İlaç Karar Destek Sistemi”, “Reçete Bilgi Sistemi”, “Merkezi e-Reçete Sistemi”, “e-Nabız” ve daha birçok ulusal ölçekli sağlık bilişimi projesini hayata geçiren Tiga Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz’ın kurucusu olduğu Tiga Vakfı, burs verdiği öğrencilerle, bilişim sektörü profesyonellerini “Teknoloji Yıldızları Buluşması” toplantısında bir araya getirdi. ATO ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, ekonomik büyüme ile teknolojik gelişme arasında yakın ilişki olduğunu belirterek, yükselen ekonomiler açısından teknolojik gelişmelerin büyümeni itici gücü olduğunu söyledi. Teknolojiye sahip olan ekonomilerin diğerlerine fark attığını belirten Baran, Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi” adı altında yürüttüğü stratejiyle, teknolojik ve ekonomik bağımsızlığını güçlendirmeyi, yerli ve milli teknolojileri geliştirmeyi hedeflediğini vurguladı.

ATO Başkanı Baran Tiga Vakfı’nın teknoloji toplantısına katıldı

"TİCARETİN GELİŞMESİ TEKNOLOJİK GELİŞME İLE MÜMKÜN"

Üretimin, sanayinin, ticaretin gelişip, ilerlemesi, yüksek katma değerli ihracatın, istihdamın, vergi gelirlerinin artmasının yerli ve milli yüksek teknolojik gelişme ile mümkün olduğuna dikkat çeken Baran, “Teknoloji alanındaki en önemli yatırımın, genç beyinlere yapılandır” dedi.
Tiga Vakfı’nın sağlık bilişimi alanında kazandığı bilgi, birikim ve deneyimi gençlerin eğitim ve gelişimine aktardığını kaydeden Baran, “Vakıf; bilişim ve mühendislik alanında eğitim gören gençlere, gerek burs programları, gerek rehberlik hizmetleri ve eğitim seminerleri aracılığıyla bilgi ve deneyim aktarımı sağlayarak; teorik bilgilerini pratik becerilerle pekiştirmelerine katkıda bulunuyor. Gençlerin bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirmelerine imkân tanıyan Tiga Vakfı; onların küresel rekabette söz sahibi olabilmelerinin de yolunu açıyor” şeklinde konuştu.

ATO Başkanı Baran Tiga Vakfı’nın teknoloji toplantısına katıldı - Resim : 2

“Vakıflar, medeniyetimizin bize bıraktığı en büyük hazinelerdir” diyen Baran, Tiga Vakfı’nın ülkenin teknolojik gelişiminde bayrağı taşıyacak gençlere destek olarak, toplumsal refaha ve ülke kalkınmasına katkı sağladığını kaydetti.

Kaynak: Haberankara.com
SONRAKİ HABER