ANASAYFA İş Dünyası ATO'nun hizmet binasındaki bahçeye Elektrikli Şarj İstasyonu kuruldu

ATO'nun hizmet binasındaki bahçeye Elektrikli Şarj İstasyonu kuruldu

Elektrikli araçlara olan rağbetin artması ile beraber otoprizlere olan ihtiyaç da arttı. ATO, üyelerinin elektrikli araçlarını şarj edebilmeleri için Sögütözü’ndeki Hizmet Binası otoparkına Otopriz Elektrikli Şarj İstasyonu kurdu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
ATO'nun hizmet binasındaki bahçeye Elektrikli Şarj İstasyonu kuruldu

Elektrikli araçlara olan talep artıyor. Hem daha ekonomik olan hem de çevre dostu olması ile beraber hızla satılan elektrikli araçların satılabilmesi için de şarj istasyonlarına ihtiyaç duyuluyor. Ankara Ticaret Odası (ATO), elektrikli araç kullanımındaki artışla beraber oluşan şarj istasyonu ihtiyacını karşılamak üzere Eksim Holding bünyesinde yer alan ve elektrikli şarj hizmeti sunan Otopriz ile bir protokol imzaladı. Ankara Ticaret Odası üyelerinin kullanımı için Otopriz Elektrikli Şarj İstasyonu kurulmasına ilişkin protokol, ATO Başkanı Gürsel Baran ile Otopriz Regülasyon Başkanı Nedim Korkutata arasında, ATO Başkanlık makamında imzalandı.

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin elektrikli araçlarını şarj edebilmeleri için hizmet binası otoparkına Otopriz Elektrikli Şarj İstasyonu kurulmasına karar verdi. ATO Başkanı Baran, benzin ve dizel yakıtlara göre düşük maliyetli olması nedeniyle tercih edilen elektrikli araçların, karbon emisyonlarını azaltarak, hava kirliğinin önüne geçtiğini ve iklim değişikliğiyle mücadeleye de katkı sağladığını kaydetti. 

ATO’NUN HİZMET BİNASI BAHÇESİ’NE OTOPRİZ

Sürücü ve yolcular açısından konforlu bir sürüş imkanı sağlayan elektrikli araçların sayısının her geçen gün arttığını kaydeden ATO Başkanı Baran, “Elektrikli araç sayısıyla birlikte şarj istasyonu sayıları da artıyor. 2023 yılı sonu itibariyle ülkemizdeki şarj istasyonu sayısı 12 bini geçmişti. Bu oran ile Türkiye, toplam elektrikli araç şarj istasyonu sayısı bakımından Avrupa ikincisi durumunda” dedi. 

Elektrikli araçların kullanımının artmasıyla birlikte, şarj altyapısı ve batarya teknolojilerinde sürekli olarak yenilikler ve gelişmeler yaşandığına da dikkat çeken ATO Başkanı Baran, “Ankara Ticaret Odası olarak hem hizmet aracımız Togg’un hem de Odamıza gelen üyelerimizin araçlarını şarj edebilmesi için istasyon kurduk” şeklinde konuştu. Protokol imza programının ardından Otopriz Şarj İstasyonu’nda ilk olarak ATO’nun hizmet aracı, Türkiye’nin elektrikli otomobili Togg şarj edildi. Bu çerçevede misafirler artık ATO'da elektrikli araçlarını şarj edebilecek.. 

Haberankara.com

Yorumlar
Z
Ziyaretçi 2 hafta önce
Devletin elektriğini o personel ve misafirler ücretli mi kullanacaklar, ücretsiz mi ?
BEĞENME
0
CEVAPLA
Turistik Tuz Ekspresi Ankara'dan yola çıkıyor

Turistik Tuz Ekspresi Ankara'dan yola çıkıyor