ANASAYFA İş Dünyası TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ETB Meclis üyeleri ile buluştu!

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ETB Meclis üyeleri ile buluştu!

ETB Meclis üyeleri, TOBB tarafından TOBB İkiz Kuleler ’de düzenlenen ‘Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Programda ekonomik pek çok veri hakkında değerlendirmede bulunuldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ETB Meclis üyeleri ile buluştu!

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Meclis üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Ankara TOBB İkiz Kuleler ’de düzenlenen ‘Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Seminerin ilk günkü bölümü TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz’ün açış konuşmasıyla başladı. 

"TOBB- Oda / Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri" programı çerçevesinde ayrıca Erzurum Ticaret Borsası Coğrafi İşaret Belgeli ürünleri, "Erzurum Su Böreği, Pekmezli Baklava ve Erzurum Mantısı programa Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden katılım sağlayan Oda ve Borsa'ların Meclis Üyelerine de ikram edildi.

PROGRAMDA PEK ÇOK SUNUM YAPILDI

Programda TOBB Başkan Danışmanı Hasan Çağlayan Dündar , ‘TOBB’un Kurumsal Yapısı ve Faaliyetleri’, 

Önceki dönem TBMM Başkanlarından ve TOBB Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (TOBBUYUM) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çiçek, ‘Karar Alma Süreçlerinde TOBB’un Rolü’, İhsan Ataöv, ‘Protokol Kuralları’, 

Önceki dönem Merkez Bankası Başkanlarından, TOBB ETÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Süreyya Serdengeçti, ‘Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler’, Gülru Gezer, ‘Küresel Gelişmeler ve Türkiye’, 

Mert Kuleoğlu, ‘Yeşil Dönüşüm’, Ali Çufadar, ‘Ekonomide Görünüm’ konulu sunum yaptılar.

Başkan Hakan Oral, önceki dönem TBMM Başkanlarından ve TOBB Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (TOBBUYUM) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çiçek’le , "Oda Borsa Meclİs Üyeleri Bilgilendirme Semineri"nin ardından bir araya gelerek , Erzurum’a özgü Oltu taşı tesbih takdiminde bulundu.

“GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA YAPMA GAYESİNDE OLMALIYIZ”

Programın öğleden sonraki bölümüne, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'da katıldı. Yapılan Sunumların ardından Meclis Üyelerine hitaben bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının yerelde ve genelde yaşadığı sorunların çözümünde Oda ve Borsaların çok önemli bir görev üstlendiğini ifade etti. 

‘‘Bu makamlar, temsil ettiğimiz kişilere hizmet etme makamıdır’’ diyen Başkan Hisarcıklıoğlu, “Üstlendiğimiz bu görevler fedakarlık ve sorumluluk isteyen görevlerdir. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Eğer insanlarımızı mutlu edebiliyorsak, işleri kötü giden bir üyemizin derdine derman olabiliyorsak bizim için bundan daha büyük bir kazanç yoktur. Bizler bu görevlere seçildiysek görevimizi layıkıyla yerine getirme gayreti içerisinde olmalıyız. Sınıfı geçebilmek için buralarda yapacağımız hizmetler çok önemli Biz kanun çıkaramayız, para basamayız. Ama fikir üretebiliriz, projeler geliştirebiliriz.

Bir yerde bir sorun yaşanıyorsa bununla ilgili düşüncelerimizi dile getirmeliyiz. Sahada yaşadığımız sıkıntıları tespit edip ilgili kişi ve kurumlara ulaştırabiliriz. Halkımız adına, iş insanlarımız adına bunları yapmalıyız.” dedi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ardından  ETB Meclis toplantısına katıldı.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *