Kızılcahamam’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği tamamlandı!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Kızılcahamam'da etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Kızılcahamam Belediye Başkanı açıklamalarda bulundu.

Kızılcahamam’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği tamamlandı!

Bugün Kızılcahamam Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı tamamlandı. Adem Özbekler Kültür Merkezi Yeşilçam düğün salonunda düzenlenen programa Kızılcahamam Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, siyasetçiler ve vatandaşlar katıldı.

KINA MERASİMİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlikte konuşan Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, gönül verince engelleri aştıklarını belirterek, "Her günümüzün 3 Aralık kadar duyarlı ve anlayışlı geçmesi dileği ile hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyorum" dedi. Bununla birlikte Kızılcahamam Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlara ve onların ailelerine sevgi ve saygılarını iletti. Programda engelli vatandaşlara askeri kıyafet giydirilerek önce kına merasimi yapıldı. Ardından yemin töreni yapılarak sonrasında asker eğlencesi de gerçekleştirildi.

SONRAKİ HABER