ANASAYFA Kültür-sanat ABB kültür ve sanata destek olmaya devam ediyor

ABB kültür ve sanata destek olmaya devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Fatih Kağan Yücel’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Hesaplaşma’ isimli kısa filmin çekilme aşamalarında destek oldu. Sanata ve sanatçıya olan desteği devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi desteği ile dikkati çekti.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
ABB kültür ve sanata destek olmaya devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyor. Fatih Kağan Yücel’in yazarlığını ve yönetmenliği üstlendiği kısa filmin çekim aşamasında destek olan ABB catering, set temini ve personel noktasında destek sağladığını açıkladı. Çocuk istismarını konu alan kısa film, 11 uluslararası film festivalinden 20 ödülle döndü.

Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, yazar ve yönetmen olan Fatih Kağan Yücel’in eseri uluslararası birçok festivalde ödül topladı. Hem yönetmen Yücel'in başarısı hem de ABB'nin desteği sanatseverler tarafından takdir topladı.

ABB'DEN ÖDÜLLÜ KISA FİLME DESTEK

İngiltere, Hindistan, Endonezya, Malezya, Tayvan kökenli festivallere katıldıklarını belirten yönetmen Yücel, “Katıldığımız 11 Uluslararası Film Festivali’nden 20 ödülle geri döndük” ifadelerine yer verdi. Yücel, En İyi Uluslararası Kısa Film Ödülü başta olmak üzere;  En İyi Yönetmen, En İyi Senarist, En İyi Orijinal Senaryo, En İyi Aktör, En İyi Aktris, En İyi Deneysel Kısa Film, En İyi Bağımsız Kısa Film, En İyi Konsept, En İyi Diyalog Yazarı, En İyi Sinematografi, En İyi Asya Kısa Film ve ödüllerini de aldı. ‘Hesaplaşma’ filmi ile kızı hastanede cinsel istismara uğrayan bir baba ve hastanedeki konumunu yitirmemek için her şeye göz yuman başka bir babanın hesaplaşmasını konu alıyor.

Filmin ana teması olan çocuk istismarına farklı açılardan baktığını dile getiren Yönetmen Yücel, “Hesaplaşma bizim için kanayan bir yaradır. Dünyanın hemen hemen her yerinde ne yazık ki üstü örtülen, bu örtünün altında da acı bir şekilde kanamaya devam eden derin bir yaradır. Biz ekibimizle birlikte bu örtünün üstünü açtık ve kendi dilimizle, kendi mesleğimiz bazında merhem olmaya çalıştık” dedi.

ABB'NİN DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİLDİ

Yönetmen Yücel, filmin göstermiş olduğu başarı karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi. Yönetmen Yücel, “Ankara Büyükşehir Belediyesi bize catering hizmeti sundular ve film boyunca kahrımızı çektiler. Filmin çekim alanlarını bize sundular. Ankara Büyükşehir Belediyesi personelleri de ekibe dâhil oldu, set işçiliği ve set amirliği yaptılar. Böylelikle omuzumuzdan büyük bir yük aldılar. 

Elbette bu maddi ve fiziki desteklerinin yanı sıra bizim için en önemli olan Ankara Büyükşehir Belediyesinin manevi desteğiydi. Büyükşehir Belediyesinin bize destek vermesi motivasyon açısından büyük bir değer taşıyor” şeklinde konuştu. ABB'ye destekleri kapsamında teşekkür edildi. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Halkbank'tan Dünya Şampiyonasına kötü başlangıç

Halkbank'tan Dünya Şampiyonasına kötü başlangıç