ANASAYFA Kültür-sanat Ankara Kitap Fuarı 1 Aralık tarihinde başlıyor!

Ankara Kitap Fuarı 1 Aralık tarihinde başlıyor!

Binlerce kitap kurdunun merakla beklediği Ankara Kitap Fuarının ziyaretçilerini ağırlayacağı tarih belli oldu. Ankara Kitap Fuarı bu yıl milyonları ağırlamayı planlarken fuarın detayları de belli oldu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Kitap Fuarı 1 Aralık tarihinde başlıyor!

Ülkemizde her yıl pek çok şehirde düzenlenen kitap fuarları yoğun ilgi görüyor. Ankara'da yaşayan kitapseverler de ‘’Ankara Kitap Fuarı bu yıl ne zaman başlayacak?'' sorusuna yanıt arıyor. Ankara Kitap Fuarı'nın başlayacağı tarih merak konusu olurken beklenen açıklama da geldi. 

Başkent Ankara bir kez daha kitaplarla buluşuyor. Bu yıl 19'uncusu düzenlenecek olan Ankara Kitap Fuarı milyonları aşkın kitapseveri ağırlamaya hazırlanıyor. Eylül Fuarcılık tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenecek olan ve 10 gün sürecek fuarın Konuk Ülkesi Güneykore, Uluslararası Onur Konuğu ise günümüz Güneykore edebiyatının önemli temsilcilerinden Yun Ko-eun olacak.

ANKARA KİTAP FUARI ATO'DA START VERECEK

Türk  edebiyatının önemli temsilcilerinden yazar ve eleştirmen Gülseren Budayıcıoğlu ise bu yılki “Onur Konuğu” olacağı Ankara Kitap Fuarı’nda çok sayıda etkinlik sergilenecek, 500’ü aşkın yazar okurlarıyla buluşacak. Ankara Kitap Fuarı, 1 Aralık 2023 Cuma günü kitap tutkunlarıyla buluşmaya hazırlanırken Eylül Fuarcılık tarafından 1 - 10 Aralık 2023 tarihleri arasında ATO Congresium’da kitapseverler ağırlanacak. Ankara Kitap Fuarı, kitapseverler için birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak.

500’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuarda, 10 gün boyunca bir çok söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktiviteleri gerçekleştirilecek. Fuar süresince toplamda 1000’den fazla etkinlik düzenlenecek. Ankara Kitap Fuarı, özenli bir etkinlik programı ve on binlerce kitap çeşidi ile ziyaretçilerine tam bir kitap şöleni sunacak. Kültür dünyamızın vazgeçilmez temsilcileri Sahafların da hazır bulunacağı Ankara Kitap Fuarı’nda okurlar renkli stantlarla karşılaşacak.

“ONUR YAZARI” GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU OLACAK

19'uncu Ankara Kitap Fuarı, 10 gün boyunca okurla yazarın Başkent’teki buluşma adresi olacak. Ziyaretçiler takipçisi oldukları 500’ü aşkın yazarla da bir araya gelme, kitaplarını imzalatma ve sohbet etme imkanı bulacak. Fuarın “Onur Yazarı” Gülseren Budayıcıoğlu da, bir dizi etkinlikle okurlarıyla bir araya gelecek.

KONUK ÜLKE GÜNEYKORE  OLACAK

Eylül Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek olan Fuar’a Güneykore Ankara Büyükelçiliği de destek verecek. 19. Ankara Kitap Fuarı aynı kapsamda önemli bir Güneykore yazarı da ağırlayacak. Fuarın “Uluslararası Onur Konuğu” Yun Ko-eun olacak. Günümüz Güneykore edebiyatının en prestijli yazarlarından birisi olan Yun Ko-eun fuarda okurlarla buluşacak. Çok sayıda kültürel etkinlik, imza ve söyleşi programlarının düzenleneceği 19. Ankara Kitap Fuarı’nın bu yılı milyonları  aşkın kitapsevere ev sahipliği yapması bekleniyor.

1 Aralık 2023 Cuma Günü Saat : 14.30’da açılışı gerçekleştirilecek olan  Ankara Kitap Fuarı her gün 1 Aralık - 10 Aralık  2003 tarihleri, 10.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
ASO Başkanı Ardıç yıllık bazda güçlü bir büyüme gördüklerini söyledi

ASO Başkanı Ardıç yıllık bazda güçlü bir büyüme gördüklerini söyledi