ANASAYFA Kültür-sanat Ekip Siberay Güneş Fırtınası filminin galası Ankara'da yapıldı!

Ekip Siberay Güneş Fırtınası filminin galası Ankara'da yapıldı!

Çocukların en sevdiği çizgi dizi olan Ekip: Siberay TRT ortak yapım tarafından sinemaya uyarlandı. Bugün ise ilk gösterimi Ankara'da yapıldı.
yazar
Sinem GÜVEN
Ekip Siberay Güneş Fırtınası filminin galası Ankara'da yapıldı!

TRT Çocuk ekranlarının sevilen çizgi dizisi “Ekip: Siberay” sinemaya uyarlanarak “Ekip: Siberay Güneş Fırtınası” ismiyle beyaz perdede izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bugün Ankara'da ilk gösterimi yapılan bu film, TRT ile Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlar Daire Başkanlığı iş birliğiyle hazırlandı. Yapılan ilk gösterimde ise Ankara’da Bilkent Center’da gerçekleştirilerek aileler ve çocuklar akın etti.

ÇOCUKLARIMIZI BİLGİLENDİRMEYE ÇALIŞTIK!

Filmin yapımcısı Murat Kaya, burada yaptığı konuşmada, “İki yıldır çocuklarımıza siber dünyada okuryazarlık kazandırmak gibi hedeflerimiz vardı. İnternet problemleri, dijital ayak izi, siber zorbalık ve şifre hırsızlığı gibi birçok güncel konuda çocuklarımızı bilgilendirmeye çalıştık. Hatta ebeveynlerimizi de bilgilendirmiş olduk” ifadesini kullandı.

ÇOK KEYİFLİ VE HEYECANLIYIZ!

Filmin hazırlanış sürecinde çok güzel tepkiler aldıklarını belirten Kaya, “Okulların ara tatile girdiği dönemde filmimiz vizyona giriyor ve arkası bayram. Hemen bir hafta sonrası ‘polis haftası’. Bizimde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile beraber yürüttüğümüz, teknik anlamda destek aldığımız bir iş. Birçok şeyin bir araya geldiği bir süreç oldu bizim için. Çok keyifli ve heyecanlıyız. İnşallah kısmetimizde de gişeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞTAN SONA KEYİFLE İZLENECEK BİR FİLM!

Çocukların baştan sona kadar keyifle izleyeceği bir film olduğunu aktaran Kaya, “Çocuklarımız gözlerini ekrandan ayırmadan filmi izleyebilecek. Çok tempolu ve heyecanlı geçiyor. Büyüklerimizde aynı şekilde izleyecek. Siber dünyanın siber kahramanlarını beyaz perdeye taşıdık. Orada herkesin heyecanını aktarmış olduk. Orada kendileri de bunu görmüş olacak” ifadesini kullandı.

FİLMİN KONUSU NEDİR?

İlk gösterimin yapılmasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de bu filmin neyi anlattığı oldu. Gelen tanıtımda filmin konusu şu şekilde aktarıldı; 3D animasyon tekniği ile hazırlanan film, dünyaya vuran güneş fırtınasıyla tüm dünyada internetin kesilmesinin ardından, bu durumdan faydalanan kötü amaçlı bir bilgisayar korsanının, birçok uygulamaya ve çevrimiçi oyunlara zarar vermesini işliyor. Hakan, Umut, Selvi ve Melis, bilgisayar korsanını bulmak ve zarar gören platformları onarmak için çabalıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
2024 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi kura çekimi ne zaman?

2024 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi kura çekimi ne zaman?