ANASAYFA Politika İYİ Parti lideri Akşener'den sert çıkış! Kanıtlanırsa istifa ederim

İYİ Parti lideri Akşener'den sert çıkış! Kanıtlanırsa istifa ederim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısının açılışında konuştu. Akşener, ailesinin belediyelerle bir ilgisi olmadığını belirterek önemli açıklamalarda bulundu.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
İYİ Parti lideri Akşener'den sert çıkış! Kanıtlanırsa istifa ederim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısının açılışında önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Partisinden ayrılan milletvekillerine sitem eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ayrılan isimlerin HDP’yi öne sürmesine ilişkin “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” ifadesini kullandı.

Ailesinin hesaplarının gayri resmi şekilde kontrol edildiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuyla ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

“MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRKEN SORUN YOKTU”

Partisinde yaşanan istifalara ilişkin konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ayrılan isimlerin HDP'yi öne sürmesine ilişkin, ''228 milletvekili arkadaşımız o süreç içerisinde ayrıldılar. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımızın hakkında onları inceltecek tek cümle etmemeye gayret ettim. Genel olarak da her giden arkadaş çok ilginç bir şekilde bizi HDP ile eşgüdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu; ya arkadaş, siz 2018'de CHP'ye yaptığımız ittifak çerçevesi içinde o ittifakın içinde birinci, ikinci sıralardan seçilecek yer olan üçüncü sıralardan ben yazdım.

yi-parti-lideri-aksenerden-sert-cikis-kanitlanirsa-istifa-eder.jpg

Milletvekili seçilirken hiç HDP ile ilgili her hangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi… her giden arkadaş millete hesap vermek yerine hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih ettiler. Buna rağmen ben bu insanların hakkında konuşmadım. Bu kişilerden biri MHP'ye gitti. ‘Gördüğüm lüzum üzerine' diyerek… üç arkadaş AK Parti'ye gitti, diğer arkadaş hiçbir yere gitmedi. Bir arkadaşımız da parti kurdu, bir arkadaşımız da seçime yakın gitti. Onun niye gittiği hakkında HDP üzerinden konuşmakla beraber halen bir fikrim yok.

Bu çerçevede benim hayata, siyasete bakışım insanların durumuna, tutumuna saygı göstermektir. Dolayısıyla bu saygıyı karşı tarafın da size göstermesi gerekir. Bize derken seçmenine göstermesi gerekir. Bunların her biri izaha muhtaç işlerdir.'' dedi.

“PİŞMAN DEĞİLİZ”

31 Mart 2019 seçimlerinde CHP ile olan ittifakı hatırlatan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ''Tekrar seçmenin ‘biz bir şey yapabiliriz' umudunu canlandırmak amaçlı biz CHP'ye teklif götürdük. Müzakere sonucunda partimizi öne koymadığımız, Türkiye'yi öne koyduğumuz bir anlayışla, hedef İstanbul ve Ankara idi, diğer şehirler de dahil olmak üzere hakikaten bu başarıldı. 19 ilçe aldık biz onun için de hiç üzülmedik. Türkiye'ye lazım olan umuttu. Bu umut için her şeye katlandık. Çırak çıkmayı göze aldık. Ama bunun neticesinde ülke kazandı diye düşündük. 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulabilmek için seçimi kazanmak şarttı. Bu umutla, belediye başkanlarının da yaptığı çalışmalarla örnek gösterilebileceği ve 2023'ü kazanıp bu ucube, tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesini sağlamaktı amacımız, üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Pişman değiliz.'' değerlendirmesinde bulundu.

yi-parti-lideri-aksenerden-sert-cikis-kanitlanirsa-istifa-ederim.jpg

“KANITLANIRSA İSTİFA EDERİM”

“Oğlumun ve onun eşinin hesaplarının kontrol edildiği, gayr-ı resmi bildirildi.” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ''Bu doğru bir bilgi. Kimin olduğunu söyleyemem çünkü gayr-ı resmi bir bilgi. Ama biz ilgili bankaya müracaat ettik. Ya o gayr-ı resmi bilgi resmi hale gelecek ya da o banka diyecek ki, ‘Biz bulamadık'. Herhangi bir kişinin, benim, eşimin değil, ama oğlumla gelinim doğru. Şayet bu ‘hayır efendim' ise ‘hayır efendim' dir. ‘Bulamadık' diye bir ‘hayır efendim' dir. ‘Biz bunu yapmadık' diye bir ‘hayır efendim' değildir. Yani iddialar olunca böyle şeyler olmuş. Buradan o dünkü sorulan sorulara son bir cevap veriyorum. Benim, oğlumun, gelinimin, 4 kız yeğenimin, iki erkek yeğenimin, kocamın, çocukluk arkadaşlarımızın, fabrikası olan arkadaşlarımızın, inşaat firması olan arkadaşlarımızın, hiç birinin, bu ülkenin hiçbir belediyesiyle, ne AK Parti ne CHP belediyeleriyle, ne il, ilçe ne de büyükşehir belediyeleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı, işi gücü yoktur. Bunu ispat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat edildiği takdirde ben bu politikayı tümden bırakacağım.

''VERDİĞİNİZ SÖZÜ TUTUNUZ''

Atanamayan öğretmenlerin bugün Ankara'da gerçekleştirdiği eyleme dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, kendisinin de bir öğretmen olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Verdiğiniz sözü tutunuz. ‘Çünkü mülakatı ortadan kaldıracağım' dediniz, ve atanamayan öğretmenlerin sayısının azaltılması için adımla atacağınızı söylediniz. Bunu derhal yerine getirin. Gönlümüz bugün Ankara'daki öğretmen kardeşlerimledir. Selam olsun onlara.” dedi.

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
EGO Genel Müdürlüğü tarih vererek duyurdu! O duraklarda ulaşım hizmeti verilemeyecek

EGO Genel Müdürlüğü tarih vererek duyurdu! O duraklarda ulaşım hizmeti verilemeyecek