ANASAYFA Sağlık Ankara Büyükşehir Belediyesi AIDS hastalığı hakkında bilgilendirdi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi AIDS hastalığı hakkında bilgilendirdi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, önemli gün ve haftaları es geçmiyor. Bu çerçevede Dünya AIDS Günü kapsamında ekipleri ile sahada olan ABB, vatandaşları söz konusu hastalık hakkında bilgilendirdi.
yazar
Azra KOÇAK
İnternet Haber Editörü
Ankara Büyükşehir Belediyesi AIDS hastalığı hakkında bilgilendirdi!

Başkent Ankara'da vatandaşların bilgilenmesi ve bilinçlenmesi için birbirinden farklı etkinliklere imza atılıyor. Toplumun bilinç kazanmasını sağlamak için de birbirinden farklı çalışmalar sunan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), AIDS hastalığı hakkında bilgi sahibi olunması için sahaya indi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi halk sağlığı alanında bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarına devam ederken yeni bir çalışma daha gerçekleştirildi. ABB Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, “1 Aralık Dünya AIDS Günü” kapsamında farkındalık oluşturmak üzere Türk Tıp Öğrencileri Birliği iş birliğiyle Kızılay Metro İstasyonu’nda vatandaşlara broşür dağıtarak farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yaptı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AIDS  FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Mustafa Can ve Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyelerinin katıldığı farkındalık etkinliğinde stant kurularak vatandaşlara cinsel yolla bulaşan hastalıklar çerçevesinde HIV ve AIDS ile mücadele yolları anlatıldı. 

Toplumda sağlıklı yaşam farkındalığını artırmak ve vatandaşları bilinçlendirmek için faaliyetlerine devam ettiklerini belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Mustafa Can, “Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak halk sağlığı alanında farkındalık çalışmalarına ve eğitimlerimize devam ediyoruz” dedi.

 Kızılay metro istasyonunda vatandaşlar hastalık hakkında bilgilendirilirken HIV vakası artışlarına dikkat çekildi. Ayrıca ülkemizde HIV AIDS hastalığının artışında dünyanın üzerinde seyrettiğimiz kaydedildi. 

Haberankara.com

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *