ANASAYFA Sağlık Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kapanma ve aşı açıklaması! Kapanma olacak mı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kapanma ve aşı açıklaması! Kapanma olacak mı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun ölümü ve Covid-19 varyantı olan Eris virüsüne yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamalarda Dr. Mhmutoğlu'nun vefatının bir propaganda aracı olarak kullandığını söyledi.
yazar
Haber Merkezi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kapanma ve aşı açıklaması! Kapanma olacak mı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzin Devlet Hastanesi Başkekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun ölümü, Koronavirüs ve Eris varyantı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, Dr. Mahmutoğlu'nun vefatının propaganda aracı olarak kullanıldığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı, “Toplu bir aşı kampanyası ya da kapanma benzeri tedbirler asla uygulanmayacak. Covid-19, artık griple nasıl mücadele ediliyorsa tıpkı öyle mücadele edilecek bir hastalıktır. 85 milyon müsterih olsun.”

ÇIKAN HABERLER KARA PROPAGANDA AMAÇLIDIR

Erzin Devlet Hastanesi Başkekimi Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun ölümünün kara propaganda aracı olarak kullanıldığını söyleyen Bakan Koca, “Bu propaganda, Eris varyantı sebebiyle, tıpkı salgının başlarındakine benzer, şu an için asla gerçekçi ve gerekli olmayan, bilimsellikten tamamen uzak tedbirlerin uygulanmasına ve aşı kampanyaları başlatılmasına yöneliktir.” dedi.


“Her ürünün üreticisi gibi, aşı üreticileri de ürettikleri ürünün daha fazla alıcı bulmasını isteyebilirler. Ama bilim buna bakmıyor! Gereksiz bir ilacı kim kullanmak ister, onu hangi hekim önerebilir?” diye soran Koca, “Öneriyorsa, o tıp ahlakına bağlı bir hekim midir? Hastayla ilişkisi dışında, olası başka ilişkileri de akla gelmez mi?” ifadelerini kullandı.

fahrettin-koca-dan-kapanma-aciklamasi-3330.jpg

“Şimdi gündemde olan küresel ve yerel propaganda, eski tecrübenin haklı endişesinden hareketle bir boyun eğdirme çabasıdır. Boyun eğmeyiz, eğmeyeceğiz. Bu söz konusu bile olamaz." ifadelerini kullanan Bakan Koca, kapanmanın olmayacağını söyledi.

85 MİLYON MÜSTERİH OLSUN

Covid-19 nedeniyle öldüğü haberleri yapılan Dr. Ersin Mahmutluoğlu hakkında yalan haber yapıldığını söyleyen Bakan Koca, “Genç yaşta kaybettiğimiz hekim arkadaşımız bu yönden de talihsiz. Adı, etik dışı emel sahiplerinin dilinde. Kendisinin vefat nedeni çok açıktır.

corona-virus-beliritleri-shu-3.jpg

Dr. Ersin Mahmutluoğlu’nun 35 yaşından itibaren kalp yetmezliği rahatsızlığı vardı. Dr. Ersin, bu rahatsızlığına bağlı olarak gelişen hastalıklarıyla birleşen solunum yolu enfeksiyonu sebebiyle hayatını kaybetti. Yapılan 3 ayrı PCR testi sonucunda kendisinin Covid-19 olmadığı anlaşılmıştı. Buna rağmen, bilimsel mantıkla sağlaması yapılmış bir içerik sunuyormuş gibi görünerek, bilimsel karşılığı olmayan bir takım yorumlarda bulunanlar talihsiz bir davranış örneği sergilediler.

1064543260-0-11-1200-686-1920x0-80-0-0-fa6245cb7094c7109860f1a69f51d7d7.jpg

Bugün konuşulanların ömrü kısa olacak, bilimin sözünün ömrü uzundur. Hekimliğin rengi beyazdır. Bir hekime, kara propaganda yakışmaz. Arkadaşımız Dr. Ersin Mahmutluoğlu adının karıştırıldığı tezvirattan incinmesin, nur içinde yatsın.” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *